Autor Zpráva
Pilda
Profil
Zajímalo by mě, jestli existuje nějaký způsob, jak zamezit IE6 otevření odkazu do nového okna. Chtěl bych aby se odkazy u kterých nastavil autor otevření do nového okna otevíraly vždy do aktuálního.

Neexistuje na to třeba nějaký plugin, nebo konfigurační soubor? Ptám se, protože má RSS čtečka jiný jádro, než IE používat neumí....
Miloš
Profil
V XP se SP2 blokuje explorer všechny target="_blank" automaticky. Pokud to někdo vypnul, nastavuje se to přes menu Nástroje —> Blokování automaticky otevíraných oken
Lze tam nastavit blokovat všechna, blokovat většinu (co je to většina, to netuším) a neblokovat.

Pokud nemáš XP se SP2, budeš na to muset použít nějaký soft. A nebo ještě lépe – nepoužívat Explorer 6
Bubák
Profil
Myslím, že Pilda myslí něco jiného, třeba násedující odkaz se v IE otevře do nového okna:
www.jakpsatweb.cz
Miloš
Profil
Bubák
Ale já taky – tento odkaz se otevírá do nového okna proto, že má target="blank" a explorer mi s ním naloží úplně stejně, jako s okny otevíranými javascriptem. Blokuje obojí – nerozlišuje to.
Bubák
Profil
Já mám nastavenou výchozí úroveň filtrování, to je "Střední ...", ty máš "Vysoká ..."
Pilda
Profil
Ona je otázka, jestli by to plugin pro prohlížeč vyřešil, když ta RSS čtečka (Feed Demon) využívá pouze jádro prohlížeče. Zkoušel jsem zapnout neoficiální volbu, která používá jádro Firefoxu, ale tam byla zase v čudu diakritika.

SP2 nemá, tak nemůžu zkusit to nastavení, ale i tak díky za typ ;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pildu:
Zkus čapnout příslušný otargetovaný odkaz a přetáhnout jej na adresní řádek.

Horší je to u formulářů. Tam, pokud vím, žádný z rozšířených prohlížečů nedává uživateli na výběr, kam chce výsledek otevřít. Volbu
má pouze autor stránky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0