Autor Zpráva
PavelH
Profil *
Zdravim,

vcera jsem se doslechl, ze by mel byt na konci kazdeho (hlavne za poslednim) pravidlem v CSS strednik, protoze jinak se rozsype design v Safari jako "domecek s karet". Vim, ze stredniky na konci byt nemusi, nikdy jsem je nedelal (desitky webu bezi, validator mlci). Co je na tom pravdy?

Mam jeden design, ktery je opravdu v Safari rozsypany, ale nejak se mi to nezda - pripada me to, jakoby se nacetly styly tak nejak do pulky (neco je ostylovane, neco ne), ze by to bylo tema strednikama? Jasne, mohl bych to zkusit, nez jsem napisu, ale CSSko ma 50kb (neni me) a nez to zkouset, chtel jsem polozit dotaz.

Pak me napada, zda by to nemohlo byt napriklad tim, ze se v CSS pouzivaji zrudnosti pro ladeni IE7 (pod. komentaru nemohu v tomto pripade pouzit - jen css soubor) jako napriklad &vlastnost: hodnota - zda to napriklad Safari spatne neprelouska a pak nevidi zbytek css pravidel, nevi nekdo?

Diky za reakce

P.
Railbot
Profil
PavelH
Pochybuji, že to bude mít co dočinění se středníky. Logicky je to nesmysl. Pokud vím, tak v Safari problém s CSS není i bez středníků u posledních vlastností. Ovšem už jsem se také setkal s webem, který je zcela ok, ale v Safari je tak nějak ostylovaný jen na půl a příčinu neznám. Což mě moc netrápí, jelikož uživatelů se Safari je na té službě zanedbatelné minimum.
PavelH
Profil *
Jen doplnim, ze jsem zjistil, jak se veci maji. Je to skutecne temi hacky, kdy Safari skolabuje nad nekterymi hacky (tyka se jen nekterych a mozna ze i nad jen urcitymi typy).. ;)
Plaváček
Profil
PavelH

Nepoužívej hacky a nepoužívej diakritiku v komentářích ve stylovém předpisu. Jinak je Safari bezproblémový prohlížeč a jeho podpora CSS je víc než slušná. Nikdy jsem s ním neměl vážnější problém. Středníky za poslední deklarací není potřeba uvádět. Žádný prohlížeč s tím problém mít nebude. Používej podmíněné komentáře (zrůdnosti pro IE odsuň do extra stylového předpisu).
Dero
Profil
vcera jsem se doslechl, ze by mel byt na konci kazdeho (hlavne za poslednim) pravidlem v CSS strednik, protoze jinak se rozsype design v Safari jako "domecek s karet". Vim, ze stredniky na konci byt nemusi, nikdy jsem je nedelal (desitky webu bezi, validator mlci). Co je na tom pravdy?

Není to pravda.

Mam jeden design, ktery je opravdu v Safari rozsypany, ale nejak se mi to nezda - pripada me to, jakoby se nacetly styly tak nejak do pulky (neco je ostylovane, neco ne), ze by to bylo tema strednikama?

Přímo středníky ne, viz dále.

Pak me napada, zda by to nemohlo byt napriklad tim, ze se v CSS pouzivaji zrudnosti pro ladeni IE7 (pod. komentaru nemohu v tomto pripade pouzit - jen css soubor) jako napriklad &vlastnost: hodnota - zda to napriklad Safari spatne neprelouska a pak nevidi zbytek css pravidel, nevi nekdo?

Vím, kde by mohl být problém. Podpora CSS v Safari je opravdu slušná, trpí však jednou chybou (záměrem tvůrců?) - totiž, pokud za středníkem (;) následuje přímo znak mřížky (#), je takové pravidlo v Safari ignorováno a ignorována jsou i všechna (!!) následující pravidla. Stačí se tedy ve stylopisu jedinkrát přepsat, například následovně:

color;#c00;

A popisovaný problém je na světě.

Jinak problémy s diakritikou v CSS komentářích se vyskytují víceméně náhodně. Ale vyskytují.
Railbot
Profil
Dero
- totiž, pokud za středníkem (;) následuje přímo znak mřížky (#), je takové pravidlo v Safari ignorováno a ignorována jsou i všechna (!!) následující pravidla.
Mockrát díky. Toto se mi velice hodí vědět.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0