Autor Zpráva
Petr Tichý
Profil
Dobrý večer pánové (a dámy:)),

je možné, že Konquetor zobrazuje špatně znak "ě" při utf-8? (pod linuxem)

Byl jsem přesvědčen, že utf-8 je natolik univerzální, že k tomu nedochází.

EDIT: Pokud to opravdu možné není, řekněte mi to. Chyba může být jinde.
Davex
Profil
U mě v Konqueroru 3.4.2 (openSuSE) jsou v pořádku všechny české znaky. Nemůže být problém v nějakém atypickém fontu?
Petr Tichý
Profil
Davex
Používám Pixyho definice. Takže v tom to asi nebude.
Davex
Profil
V Konqueroru mohu pouze potvrdit problémy se znaky č, ď, ě, ň, ř, ť, ů (vůbec se nezobrazí) s Pixyho definicí písma:
font-family: Georgia,"New York CE",utopia,serif;

Nezálěží to ale na kódování utf-8.
Petr Tichý
Profil
Davex
Přesně si se trefil. Myslel jsem původně, že to bude kódováním.

Jakou tedy jinou definici použít, aby zůstala Georgia na prvním místě? :)
Bubák
Profil
Otevřel jsem si stránku www.dgx.cz/tools/fonts/ (fontotéka), a Konqueror, Opera, Firefox ji celou zobrazují korektně.

Problém bude v nastavení písem ve tvé Linuxové distribuci, nebo možná jenom v nastavení písem ve tvém Konqueroru.

Jak ti výše uvedenou definici písem zobrazují jiné Linuxové prohlížeče, Firefox a Opera?
Petr Tichý
Profil
Bubák
Korektně.
Já nepoužívám linux, a i kdyby jo, tak ne Konquetor.

Jde mi o to jestli to mohu jako webdesignér řešit. Jestli je chyba na straně mé či na straně uživatele, který má špatně nastavená písma.
Davex
Profil
Viděl bych problém ve fontu Utopia. V Openoffice se zobrazí korektně, avšak ve Firefoxu a Opeře jsou zmiňované problematické znaky nahrazeny default fontem serif a v Konqueroru zmizí úplně (ověřeno na typetesteru a na fontotéce). Tytéž problémy jsou s fontem Bitstream Charter. V Opeře jsou problémy dokonce s ještě více fonty.

Někomu se to nemusí projevit, protože nemá font Utopia. Domnívám se, že bude nejlepší vyřadit Utopii, protože její nahrazení není dost dobře možné (jedině předřadit fontem "Century Schoolbook L" nebo "Luxi Serif"???).
Petr Tichý
Profil
Davex
Když vyřadím Utopiu, tak linux "přeskočí" na serif a nebudou problémy jinde?
Davex
Profil
Ano. Myslím, že to problém vyřeší.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0