Autor Zpráva
Enspancio
Profil *
V nemilosrdném světě IT existuje jisté FUP .. tedy limit stahování. Já mám mizerných 2 Gb, pak se mi zpomalí net. Jelikož jsem srdečný tvůrce webových aplikací myslím na mě podobné případy.

Trochu jsem počítal. Když se mi povede posílat do chatovacího okna 10KB kódu. A bude refresh každých 5 sekund. Za měsíc se to nasbírá i tak hoodně. Představme si že na chatu deně strávíme 2 hoiny.

2x60x60= 7200 // 7200 sekund za den,
7200/5=1440 refreshů .. tj. 14 400 KB tj 14,4 MB za den.
14,4*30= 432 MB.

Při pouhých 10 KB. Není to trochu moc ? Počítá se do FUP i normálnmí obyčejné stránky ? Doufám že jsem počítal správně.
habendorf
Profil
Počítá se do FUP i normálnmí obyčejné stránky ?

Samozřejmě, veškerá komunikace oběma směry, down i up.
martinnek
Profil *
nejak me to netrapi mých 6Mbps za 550,- s neomezanym fup
thingwath
Profil
Webové chaty jsou svinstvo. Když použiješ IRC, budeš přenášet jen málo dat, budeš mít mnohem vyšší komfort a vůbec vše.
Leo
Profil
"Když použiješ IRC, budeš přenášet jen málo dat, budeš mít mnohem vyšší komfort a vůbec vše."

Pripadne dobre napsany webovy chat s javascriptem, Leo
quinux
Profil
V nedávných dobách se to řešilo taky pomocí chatů vytvořených v javě.
Joker
Profil
Enspancio
Vpodstatě to je totéž jako si otevřít libovolný web, nastavit si automatické obnovování každých 5 sekund a nechat to běžet třeba přes noc. Taky se nastřádá docela velký přenos.

Ještě líp to je vidět na serveru, diskusní fórum kde každá stránka má pár desítek až stovek kB a za měsíc to jsou desítky gigabajtů.

Inu, jak se říká, stokrát nic umořilo osla.
souki
Profil
Pokud tě trápí zbytečně velký přenos, tak se podívej na http://www.cproxy.cz/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0