Autor Zpráva
Tin
Profil *
Mám WinXP SP1 IE6.0
Nepřehrávají se mi animované gify. Jenom než se načte celá stránka, tak se hejbou, ale pak ztuhnou.
Moc díky za pomoc.
Tin
Profil *
ještě dodatek:
všiml jsem si toho u smajlíků v diskuzi, když jsem se tam díval ze školy (taky Xp+IE)
Boldrik
Profil
to ze se mi nehejdou gify by bylo to posledni co by mi na internetu vadilo. koukni do nastaveni
Tin
Profil *
Nejde o to, že by se nehejbaly vůbec - nejdřív se hejdou, pak už se ale načte celá stránka a hejbat se přestanou.
V nastavení to mám povolený (zobrazit obrázky, přehrávat animace......)
Ano, je to to poslední, co by člověku vadilo, ale tohle musí mít nějake řešení!
Rek
Profil *
Mám ten samý problém, ale podle sdělení jiných - jim se onrázky točí, mě jen do načtení stránky. a to jak z Inetu, tak z PC. Snad někdo poradí.
Rek
Profil *
Asi se tady rady nedočkáme. Snad to zkusit na Živě ....
MarekZ
Profil *
Já ten samý problém vyřešil tak, že jsem si nastavil menší dočasnou paměť IE a už mi to nedělá.
Rek
Profil *
V tom to nebude. Já udělal totéž, ale netočí se dál. Zkusil jsem to ve Firefoxu a točí se vesele jak v PC tak na Internetu. Takže problém bude asi někde v IE6.
Michalek
Profil
Mam Maxthon (nad IE6 s nejnovejsima patchema) a mam uplne stejnej problem, ale uz jsem si zvykl, je to spis vyhoda...
Tin
Profil *
Můžu potvrdit, dělá to jak z PC, tak z Int.
A dělá to i hudby na pozadí.
Fred
Profil
Zaškrtni si v Nástroje -> Možnosti internetu --> Upřesnit --> Multimédia --> Přehrávat animace na webových stránkách
Tin
Profil *
Multimédia jsou všechny povolený. V tom to neni.
Tin
Profil *
Asi se ve škole o IVT (tj. za bůh ví jak dlouho) mrknu do nastavení prohlížeče. Uvidíme, co tam bude.
Leo
Profil
A neni ta te strance nejaky JavaScript? Leo
Tin
Profil *
těch tam je........
ale jde o obrázek - animovanej gif - to se má hejbat bez ohledu na JS
pro jistotu jsem to projel - nic "po načtení" ("onLoad") tam neni
Yuhů
Profil
já jsem z dotazu nepochopil jednu podstatnou věc.

Děje se to jenom na jedné stránce, nebo se to děje na všech stránkách?

Trocha teorie: animované obrázky se točí jenom do té doby, než se zmáčkne tlačítko Stop. Stejnou funkci, jako tlačítko Stop, ale mohou vyvolat některé události.

Pokud se to děje na jedné stránce, tak zastavení nejčastěji způsobuje nějaká flash, která volá javacript. Javascript se totiž z flashe volá přes getUrl(javascript:...) (nebo tak nějak, actionscript neumím), což stránku vede k chybnému domnění, že se do okna nahrává nová stránka (i když je to jenom volání nějaké funkce) -- tím pádem je současná stránka stopnutá a anigify zamrznou.

Pokud se to zastavování děje na různých stránkách, tak fakt nevím, s tím jsem se nesetkal.
Tin
Profil *
Zatím vim, že to dělá ta diskuze, jak jsem psal a ještě se mi to stalo jednou, že podle popisu se ten gif měl hejbat a nehejbal se (ale já se to většinou nedozvim, že se to má hejbat - nemám jak)
a pak jsem si všiml, že mi nehraje zvuk na pozadí (nehraje - začne hrát, načtou se všechny stránky (je to rozdělený pomocí <frame>) a přestane to hrát) u mojí stránky (ten zvuk tam je vloženej <bgsound.....>)
Ježišmarja, to sem se v tom zamotal
Moc díky za snahu.
Leo
Profil
"ale jde o obrázek - animovanej gif - to se má hejbat bez ohledu na JS"

No pokud na te strance je JavaScript tak tim by se to vysvetlovalo, protoze nekdy jakoby prejde focus na neco jineho (nemusi to byt focus jako takovy) a gify se zastavi. Melo by stacit do prohlizece poslat hodnotu false. Leo
Tin
Profil *
Mohl bys mi to prosim tě trochu přiblížit? Ale tím to asi nebude, dělá mi to i zvuk na mejch stránkách (psal jsem to o přízpěvek výš) a ty jsem dělal v době, kdy jsem o JS neměl ani ponětí. To musí být něco v mym prohlížeči. Takže nejlepší by bylo to přeinstalovat i s operačním systémem ;-)
Leo
Profil
Zkuste to na nejake strance zarucene bez JavaScriptu. Pokud to blbne taky, tak to JavaScriptem neni a neporadim vam, IE jako uzivatel nepouzivam, Leo
Zdenek
Profil *
Stává se to, když je chybně napsaný javascript - u odkazu, který v případě zapnutého javascriptu otvírá scriptem vyskakovací okno a chybí tam return false (lovím z dávných vzpomínek, myslím je to takhle). Chyba je v takovém případě na straně tvůrce stránky.
Rek
Profil *
Závadu bych hledal v nějaké zradě v IE6. Buď se gify ani nehnou, nebo jen do té doby, než hnu myší nebo do načtení celé stránky.
Při zobrazení stránky v AwantBrowseru nebo Firefoxu se však gify točí vesele nejen pořád, ale přímo FURT. A jedna zkušenost. Nedávno jsem instaloval win98 s IE6 a gify se asi týden točily. A pak jednoho dne šlus, a je to jako před instalací. Ale v AB a Firewallu jdou OK !!!
Tin
Profil
Aha - takže něco typu abrakadabra, gify točte se. No a když nemáš správný přízvuk, tak to nefunguje.

V pondělí se mrknu ve škole, co tam je za prohlížeč, a jestli to bude IE6, tak se mrknu do nastavení. A napíšu sem, co jsem zjistil.
Tin
Profil
Fajn, něco mám, časem to zkusim.
Kráťa
Profil
Co prostě jednoduše spustit instalaci IE, jestli se to nějakou záhadou neopraví?
Tin
Profil
By se mohlo zkusit ;-)
Leinad
Profil *
Mě v IE 6 SP 2 GIF fungují, ale nic jsem neměnil. Reinstalace je dobrý nápad, v JS se nevyznám.
Flatrom1960
Profil *
UŽ TO NĚKDO VYŘEŠIL ??????
MÁM POČÍTAČ KTERÝ PŘEINSTALOVÁVÁM TŘIKRÁT DO ROKA A GIFY JEDOU JEN TŘI DNY (VŽDY)
JINÝ PROHLÝŽEČ NECHCI NEŽ IE ,protože všechny ostatní chtějí nějaké standardy.
Když se budeme řídit standardy,tak nevznikne nic nového !
Pracuji v oboru,kdy vždy musím udělat něco - co je nové a jiné a jinak, tedy nekecám!
Michal
P.S. Ty gify prostě chci vidět ....děkuji za pomoc!!!!!!
Flatrom1960
Profil *
Již jsem to našel --- pro všechny ostatní, kteří to hledjí --- WEB Translator .je ten klokovač
Michal
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0