Autor Zpráva
RaDim
Profil
Chtěl jsem se zeptat, jestli se někdo už náhodou nesetkal s tímto: Mám nějaký blokový tag a v něm 3 další. Jeden má float: left, druhý float: right a třetí clear: both. Vše je jak má být, jenom mezi prvním+druhým prvkem a třetím je mezera. Prostě, první je vlevo, druhý vpravo a třetí, který má být hned dole pod oběma sice pod nimi je, ale ne hned. Je tam ještě mezera. Děje se to jenom v MSIE a jenom v určitých situacích. Mám totiž kód, který obsahuje takovýchto "floatů a clearu" asi tak 10, ale jenom u 3 z nich to udělá tu mezeru a pokaždé jinou. Rád bych vám všem ukázal zdrojový kód, ale majitel si bohužel nepřeje jakékoli zveřejnění před dokončením, takže nemůžu. Mužu se jeno zeptat, jestli se s tím už někdo nesetkal.
Jedině ještě, kdyby měl někdo opravdu zájem mi pomoct, tak se s ním pak můžu domluvit a soukromě mu kódy ukázat, ale zveřejňovat je nemůžu. Díky
RaDim
Profil
Tak už jsem vykoumal kdy přesně chyba nastane, ale nevím jak to opravit. Račte se podívat http://bit.goo.cz/_tmp/. Porovnejte rozdíl mezi MSIE6 a něčím jiným (FF). Je to způsobeno tím paddingem. Nevíte někdo jak na to?
Keilew
Profil
Použil bych matrjošku. A nebo prachsprostě nahradit padding marginem, ale to asi nechceš.
RaDim
Profil
Matrjoškou nevím přesně co myslíš, ale jestli myslíš, abych to obalil divama, tak to nejde. Jediná možnost je dát ještě nějakej prvek před ty floatovaný ale v tom prvku něco musí být. Aspoň prázdná mezera. Ale to zase zabere nějaký místo. Když potom potřebuješ mezeru třeba jenom 2px, tak nemáš šanci. A margin použít nemůžu, protože potřebuju obrázek na pozadí. Jediná možnost je, nastavit ten padding těm floatovaným prvkům a tak jsem to i vyřešil. Prostě nikdy nepoužívat padding-top pro prvek, ve kterým jsou floatovaný další prvky, který jsou hned na začítku.
Keilew
Profil
Proč by nešlo obalit .main ještě něčím?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0