Autor Zpráva
ppooler
Profil
Dvě otázky:

1.Který prohlížeč je lepší ? Mozilla Firefox nebo Opera ?- , V současné době používám Operu i Mozillu (často současně) a nemůžu se rozhodnout který z těchto prohlížečů je lepší.
Oba dva prohlížeče mi připadají stejně rychlé ,a spolehlivé ...



2. IE 6 používám jen "off-line" pro testování. Mám v něm nastavenou domovskou stránku- www.seznam.cz ,stejně tak jako v Mozille ,ale rozdíl v rychlosti načtení této stránky je natolik markantní (řádově násobky !), že jednoduše nerozumím skutečnosti proč je tento prohlížeč takto rozšířen...

...nebo je tato rychlost ovliněna rychlostí přenosu dat ,ale především celkovou konfigurací daného PC a ,či "všelijakým vyladěním prohlížečů " ?
tiso
Profil
1. lepší je ten ktorý sa Ti lepšie používa... Mne vyhovuje Opera, nikomu ju nenútim...
2. IE5 bol default prehliadač vo Windows 2000, ľudia z neho upgradovali na IE6. IE6 je tuším default prehliadač v XP-kach... Stačí ako odpoveď kde sa vzali ľudia čo ho používajú?
Railbot
Profil
Ani jeden není lepší. Kdo tvrdí opak, lže, protože je zaujatý. Každý má svá pro i proti. Používej ten, který se ti používá nejlépe, je to jednoduché. Snad jen pro tvůrce stránek by měl být povinností Firefox kvůli Firebugu, ale to už je trošku mimo téma.
jonge
Profil
ppooler
ad. 1) Já používám Operu, je (údajně) bezpečnější než Firefox, taky se mi líbí rychlé vypínání stylů a obrázků, což se hodí při testování, taky má poštu, IRC, podporu torrentů a mnoho mnoho dalšího.

ad. 2) Internet Explorer je výchozím prohlížečem ve Windows, které jsou nainstalovány na 97 % počítačů. Většina lidí ani nemá potuchy o tom, že existuje nějaký jiný prohlížeč, dokonce ani neví, co to prohlížeč je.
Alphard
Profil
mohl by z toho být dobrý flame :-) proto odpovím takhle, já používám Operu a myslím si, že je v součastnosti nejlepší

IE IMHO používají BFU, moc si nerozumí s PC, modré "éčko" je pro ně synonymum pro internet, (bohužel) často se setkávám s tím, že IE je prvním (a jediným) příkladem pro browser, poté mnoho lidí ani neví, že jsou jiné možnosti
ppooler
Profil
Asi to tak je- protože toto jsem testoval i na jiném PC ,a tam jsou výsledky stejné.
Na Opeře se mi velmi líbí ta první strana - kde je 9 náhledů - stránek (dal jsem si tam samozřejmě moje nejnavštěvovanější servery tj. Lupa, Interval, Jakpsátweb,Seznam,Slunečnice,svůj web...atd), moc se mi tato věcička líbí- ale všimnul jsem si že Opera (9.2) zobrazí stránku na chvilčku bet stylů -je to maličkost,ale vypadá to divně.
Peca
Profil
Alphard
Hlavní nevýhodu IE<=6 vidím v tom, že nemají záložky. To jsem vyřešil nainstalováním MyIE2 (dnes Maxthon). Takže mým hlavním prohlížečem je vlastně něco s jádrem IE, ale za BFU se napovažuju :-)
Můžeš ve FF nebo v O označit text a otevřít ho kliknutím v novém panelu? ;-) Je to prostě o zvyku. Po naistalování několika pluginů do FF jsem si zvykl i na něj. Ve výchozí instalaci je dost slabý.
ppooler
Ta pomalost u IE bude asi způsobená špatným nastavením cachování.
Dero
Profil
Pro nerozhodnutého tvůrce webů bych stejně jako Railbot doporučil Firefox, dvojice rozšíření WebDeveloper Toolbar a (především) Firebug poskytuje kodérovi naprosto vše, co by mohl pro snadné ladění (i složitých) webů potřebovat. Docení především JavaScripteři.

Jinak platí řečené: používej to, co Ti vyhovuje. Pokud Ti Firefox se svými nástroji nesedne (jeho architektura XUL je oproti Opeře pomalá, ať si říká kdo chce, co chce), zkus Operu. Na něčem se ustálíš, to používej a nenech se rozptylovat.
habendorf
Profil
OT: Mám v něm nastavenou domovskou stránku- www.seznam.cz


Tak trochu masochismus. Bohužel, manželce jsem to taky nerozmluvil :o)
ppooler
Profil
Nakonec se musím přiklonit k Mozille a to kvůli (GoogleToolbaru, WebDeveloperu, ale především Lištičce od Seznamu)
Zvláštní je že někdo tvrdí že rychlejší je Mozilla a jiný že Opera - přičemž patrně mají pravdu oba- protože právě na jeho PC se to tak prostě chová, asi to bude tím cachováním, jak píše Peca ,nebo mírou "zaneřádění" toho kterého PC...
quinux
Profil
ppooler
Chceš-li názor, tak ti řeknu, že ani jeden prohlížeč není lepší. Všechny 3 majoritní prohlížeče jsou šmejdy. Každý má něco co se mi na nich líbí, ale má i něco za co bych vývojáře zastřelil. ;o)

Takže vyber si ten, který ti nejvíce vyhovuje. Nenech se ovlivnit kecy, jako "profesionálové používají tento prohlížeč", protože profesionál sám ví co potřebuje a co mu vyhovuje. Nebo snad chceš, abysme ti pomáhali vybrat i manželku? ;o)
Dero
Profil
Zvláštní je že někdo tvrdí že rychlejší je Mozilla a jiný že Opera - přičemž patrně mají pravdu oba

Patrně ne. Jsem velkým zastáncem Mozilly a přesto bych si nedovolil tvrdit, že snad její nabobtnalá architektura dosahuje rychlosti bleskové Opery. Zatím na všech systémech, které mi prošly pod rukama (a bylo jich dost) tomu tak bylo. A ano, Opera taky žere méně RAM.

Jinak pozor na tu Lištičku, je to jedno z rozšíření, které způsobuje nesnesitelný memory leak při otevření textového dokumentu. Zejména markantní se situace stává, pokud si zapneš automatický slovník, který je v Lištičce integrovaný.
nela
Profil *
Nevěděla jsem kam svůj dotaz npsat,ale mám s prohlížeči velký problém.Svůj web jsem zezačátku dělala v IE ale každy mi říkal že mozzila je rychlejší a taky jsem ho chtěla vyzkoušet.S hrůzou jsem zjistila že můj web vypadá ůplně jinak než v IE.Neexistuje nějáký kód na to aby mi web šel i v mozzile?Děkuji
Railbot
Profil
nela
Existuje. Ale takový kód musíš psát už od začátku. Průběžně kontrolovat výsledek v IE a ve Firefoxu, popřípadě i v nějakém dalším prohlížeči. Je to tak nejjednodušší. Konkrétní problémy a chyby se pak řeší ihned a nemusí se celý kód předělávat, když už je "hotovo".
janča
Profil *
Prosím,potřebuji poradit.Dělám svoje stránky v mozille,ale když sem je otevřela v IE neukázali se mi vůbec.Zadala jsem ale správnou adresu.Můžu s tím něco udělat,nebo se budu muset smířit s tím že mi v IE nepůjde?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0