Autor Zpráva
prot73
Profil
Dobrý den,
měl bych dotaz. Pokud klepnu v IE na odkaz směřující na dokument wordu, zobrazí se mně dialogové okno "Stažení souboru". Pokud to samé udělám s odkazem směřujícím na pdf dokument, obsah se otevře buď do hybridního okna IE, nebo přímo do programu Acrobat Reader (podle toho, jak je to v Acrobat Readeru nastaveno). Chtěl bych, aby se mne IE taky dotázal, jestli spustit, nebo uložit.
Měl jsem za to, že se toto dá nastavit v "Možnostech složky" v kartě "Typy souborů", kde si vyhledám příslušný typ souboru a u něho zaškrtnu "Potvrzovat otevření po stažení". Pokud toto udělám u typu souboru pdf, nic se nestane, IE se mne neptá a rovnou otevírá dokument pdf. Zajímavé je, že pokud toto není zatrženo u typu souboru doc, dokument se také otevírá okamžitě, pokud to však zatrženo je, IE se dotáže co se souborem v dialogovém okně.
Věděl by někdo, jak přinutit IE, aby dialogové okno zobrazoval i při kliknutí na pdf dokument?
Děkuji za odpověď
roberta
Profil
toto je najlepšie nastaviť priamo na serveri. ak ti stránka beží na apache, tak si prečítaj niečo o mod_rewrite

http://www.jakpsatweb.cz/server/mod_rewrite/mod-rewrite-priklady.html# ukladani_souboru
prot73
Profil
Díky za odpověď
Rozumím tomu tak, že by to šlo jen u stránek, které jsou umístěny na tom konkrétním serveru. Mně jde o to aby se můj prohlížeč zeptal vždy, pokud se bude jednat o pdf dokument. (umístěný kdekoliv v internetu)
YoSarin
Profil
roberta
Myslím že to tenhle případ neřeší - prot73 asi přístup na server mít nebude.
Jinak, donutit prohlížeč ke stahování souboru se IMHO nedělá pomocí mod-rewrite ale slouží k tomu header();
roberta
Profil
prot73
aha, tak tu pomôže iba pravé tlačítko a Save As...

YoSarin
header() je iba iná možnosť, ale princíp je podobný
prot73
Profil
roberta
No jo, ale proč to u dokumentů .doc funguje se zatržením a u dokumentů .pdf nee? Nemělo by se to chovat stejně?
YoSarin
Profil
roberta
header() je iba iná možnosť, ale princíp je podobný
Zase mám obzory o něco širší :)
DoubleThink
Profil *
No jo, ale proč to u dokumentů .doc funguje se zatržením a u dokumentů .pdf nee? Nemělo by se to chovat stejně?
Ne, protože nemají stejný MIME typ.

*.doc se standardně posílá s hlavičkou "application/msword". *.pdf zase s hlavičkou "application/pdf".
Adobe Reader plugin zobrazuje PDF rovnou. MS Office plugin před zobrazením ještě ukáže dialogové okno.
prot73
Profil
DoubleThink
Aha, děkuji, a šlo by nějak přemluvit ten Adobe Reader plugin, aby se před zobrazením zeptal?
roberta
Profil
prot73
iba ak si ho vypneš
prot73
Profil
roberta
a kde se prosím vypíná?
roberta
Profil
prot73
záleží na prehliadači.
napr. v IE7 sa to vypína tools -> manage add-ons -> enable or disable add-ons...
prot73
Profil
No, ale pokud mám v Adobe readeru úpravy -> předvolby -> internet vypnuto "Zobrazit PDF v prohlížeči" a "Povolit rychlé zobrazování webu" - potom ten plugin v IE není..., potom se pdf dokument otevře do okna "Adobe Readeru", mně jde ale o to, aby se mne IE dotázal, co chci se souborem dělat dříve, než mne ho zobrazí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0