Autor Zpráva
Renáta
Profil *
Prosím poraďte mi vstoupila jsem do programu Bios a potřebuji příkaz na spuštění CD mechaniky (chci nainstalovat Windows 98) - žáci odinstalovali adresář a spouštěcí 3 soubory. Popřípadě další rady. Děkuji
Casero
Profil
Renáta
Nastav, aby se bootovalo z CD.
klik
Profil *
nebo raději použij starovací disketu k w98 pokud jí máš s instalačním CD, ne všechny CD jsou bootovací
Renáta
Profil *
Dala jsem instalační CD, ale PC na obrazovce je - chybný příkaz: C>.... (asi chce nějaký kód nebo povel jak rozběhnout mechaniku. U jiných PC se CD spustilo. Omlouvám se nevím co je to bootovalo? Napište mi to podrobněji nebo postup. Děkuji
Railbot
Profil
Špatná sekce.
Renáta
Profil *
Už sem si zjistila co je bootovat, i po resetování PC nereaguje, vyzkouším ještě disketu, kterou jsem našla. Díky
Joker
Profil
Renáta
V tom BIOSu je potřeba nastavit, aby se bootovalo z CD. Konkrétní nastavení je bohužel různé podle typu BIOSu.
Někdy je tam třeba položka "System boot sequence" a volby jako "A:, C:, CD-ROM", "C:, A:, CD-ROM",... tak je potřeba nastavit, aby byla na prvním místě "CD-ROM"
A jindy jsou tam zase položky "First boot device", "Second boot device", "Third boot device", tak potom je potřeba nastavit "First boot device" na CD mechaniku.

Alternativa by byla, jestli počítač najede do příkazového řádku, tak spustit instalátor ručně. Je potřeba se přepnout na CD příkazem:
cd D:
(pokud má CD mechanika jiné písmeno než D, je potřeba místo D: napsat to písmeno, třeba E: nebo F:)
a potom spustit tu instalaci, myslím že to je:
setup.exe
ale nejsem si jistý, kdyžtak mě někdo opraví.
Renáta
Profil *
Děkuji všem i Jokerovi. Renáta
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0