Autor Zpráva
Freya
Profil
http://freya.webz.cz/3r/

Prohlédněte si prosím tuto stránku v Opeře (bugu jsem si všimla ve verzi 7.54). Přejíždějte kurzorem střídavě nad navigačním sloupcem a hlavičkou. Text vesele hopká nahoru a dolů.

Text (div#main) je relativně pozicovaný o kus nahoru. Grafika v hlavičce (div#header span) je pozicovaná absolutně, kvůli překrytí textového h1 (viditelnosti hlavního nadpisu s vypnutými obrázky).

Opera onu relativní pozici divu #main při výše zmíněném přejíždění kurzorem střídavě respektuje a nerespektuje.

Div #main má nastavený z-index, aby v Opeře nemizel pod absolutně pozicovanou hlavičkou.

Přiznám se bez mučení, že s bugy Opery nemám moc zkušeností. Nevíte někdo, jak by se to dalo opravit?
habendorf
Profil
Takhle jsem to vyřešil já, psal jsem tu o tom zde: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=40 66

Jo ten link co tam je už neplatí, kdyžtak zde: w*w*w.brs.cz/new
Freya
Profil
Díky za ten cursor:pointer, nevěděla jsem, že se to dá vyřešit takhle snadno. I když to byl jiný problém, než ten, který jsem popisovala :-)

Hopsání v Opeře jsem jakž takž pořešila absolutně pozicovaným divem s textem, ale pořád to nepovažuju za nejdokonalejší řešení...
habendorf
Profil
Freya: Ale to neřeší jen ten kurzor, je to komplet řešení hlavičky a v Opeře 7.54 je to OK :o)
A ten text je tam pozicovaný relativně.
Freya
Profil
Jj, vidím... je to prakticky to samé, co jsem použila. Ten problém nebyl v hlavičce, ale v relativní pozici toho dalšího divu. Ale stejně moc děkuju, stránka funguje a ještě jsem se naučila něco nového :-)
Fred
Profil
jj, už jsem tu chybu něměl možnost ani vidět, díval jsem se v Opeře 7.54.
Fred
Profil
Jo zapoměl jsem málem co jsem chtěl napsat, Opera se skvěle dolaďuje pomocí bookmarkletu css konsole
DoubleThink
Profil *
S Operou je to těžké.
Chyby Exploreru existují a jsou zmapovány a kontrolovány. Bohužel Opera se v některých případech chová dost chaoticky. Tak například:

* pokud je nastaveno rychlé vykreslování, dochází k problémům s formuláři - neobnoví se a mají nastaveny implicitní rozměry (takže jsou kolikrát i 2x větší).

* Opera špatně počítá velikost dokumentu a pozicovanými objekty (zvláště spodní DIVy, pozicované jako "bottom:xx" od nějakého pružného elementu jsou uřezány) - stačí ovšem přejet po odkazu s událostí :hover (dojde k refreshi) a vše je jak má být.

* moc velký obrázek u list-style-image způsobí chybný výpočet výšky rodičovského elementu a objekty na něj vztažené mizí v hyperprostoru (samozřejmě jen někdy)

* Opera (někdy) špatně zpracovává validační Proxy údaj - tzv ETag. Pak najdete za elementem </html> moudrost typu: ETag: f26a4e89
habendorf
Profil
* Opera špatně počítá velikost dokumentu a pozicovanými objekty (zvláště spodní DIVy, pozicované jako "bottom:xx" od nějakého pružného elementu jsou uřezány) - stačí ovšem přejet po odkazu s událostí :hover (dojde k refreshi) a vše je jak má být.

Přesně! Včetně toho hoveru. http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=4020&forum =7&page=-1
Doteďka mě to trápí na w*w*w.brs.cz/new, zdá se ale, že bude potřeba se s tím smířit.
Polaroid
Profil
Pro toto mám jedno jednoduché řešení: prostě to nějak (více, či méně prasácky - to už nechám na vás) hacknout a dál na to nemyslet.

Stres je totiž velkým problémem nejen v celé galaxii, ale i u nás v Čechách. Obzvláště tady má nepříznivé účinky na délku života webdesignerů.

PS: chcete-li umřít - sežeňte si Operu 6.06 (já sem se k tomu dostal, protože to bylo u nějakýho Chipu) To je panečku něco.
DoubleThink
Profil *
Zmíněné chyby nejdou neutralizovat hackem kvůli svému nepravidelnému průběhu.
Jde to jenom zajistit, aby to vadilo co nejmíň.
Freya
Profil
Už jsem to definitivně dorazila, stačilo pár hodin se prospat a trochu myslet.

Místo relativního posouvání od spodku jsem na ten textový blok použila záporný margin, position:relative (která nic neposouvá), a z-index (aby se text neschovával pod hlavičkou).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0