Autor Zpráva
Panther
Profil *
Ahoj,
mam nasledujici problem: mam blok urcite vysky, ktera presahuje rozmery zobrazovaciho pole prohlizece, ma nastaven spodni a horni okraj 50px, avsak IE spodni okraj nezobrazi a za obsahem stranky je hned stavovy radek. Resenim by mohlo byt pridani treba elementu hr za blok s marginem s nastavenim: visibility: hidden;, to uz IE okraj zobrazi, me by spis zajimalo, proc to IE nezobrazi, diky za odpoved.
Nox_lbc
Profil
Možná, že kdybys odkázal na ukázku v provozu, byl bych ochoten se na to podívat ... z koule věštit nehodlám, už dávno jsem zahodil ŽL na magično ...
Petr Tichý
Profil
Ano, nezobrazí. Je to prostě IE. Buď třeba <hr /> nebo obalit celý web divem a jemu nastavit dolní padding. A tak dále...
Panther
Profil *
Ok, diky za odpovedi. Takze to je Explorerem, fajn to jsem potreboval vedet, uz jsem se zacinal bat ze mam nekde chybu, este jednou dik:)
Petr Tichý
Profil
Panther
Jen doplním, že toto řeším často v quirku. Jestli i v "normálním" módu se to projevuje, nevím.
Railbot
Profil
Nastavuji spodní padding, ten funguje všude.
Petr Tichý
Profil
"Nastavuji spodní padding, ten funguje všude."
Občas jsem se setkal s případy, kdy to prostě a jednodušše nešlo. Potřeboval jsem pod stránkou prázdné místo a všechny <div>y, které bych mohl použít, měli pozadí, takže padding nešel použít. Někdy je toto fakt opruz. Mimochodem ve vykreslování tohoto se často liší i Opera a Firefox. Pozor na to.
Railbot
Profil
Petr Tichý
Tak menší upřesnění. Padding-bottom, ale na <body> :)
Petr Tichý
Profil
Railbot
Hmm, nemalej fígl. Jsem si tedy často namáhal mozek zbytečně.
Railbot
Profil
Petr Tichý
Ono se dost často na <body> a <html> zapomíná, přitom je lze normálně stylovat a využívat.
habendorf
Profil
Jj, přesně jak jsem onehdá psal do jednoho manuálu:

If possible, let some little space under the page. Use padding-bottom for <body> instead of margin-bottom for page container.
Petr Tichý
Profil
"Ono se dost často na <body> a <html> zapomíná, přitom je lze normálně stylovat a využívat."
Já když chci třeba převést jednoduchý .txt dokument do html, tak jsem si už zvykl nastavovat třeba pro body width: 50%; aby se to lépe četlo, ale toto mě fakt nenapadlo. (= btw. potom vznikne dokument bez jediné nesémantické nebo neutrální značky)

Thx :o)
Panther
Profil *
To Petr Tichý: v XHTML 1.0 strict se to projevuje taky...

Tak jeste jednou diky za rady, padding pro body se mi zda jako nejschudnejsi a nejsemantictejsi reseni.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0