Autor Zpráva
Skogen
Profil *
Poraďte..

Potřebuji natáhnout výšku DIVu, aby byl nejméně stejně vysoký, anebo vyšší, než sousední DIV (menu), když je obsah toho problémového DIVu nedostatečný na to, aby ho dostatečně natáhl. To by nebylo nic obtížného, ale dále je potřebné, aby, pokud obsah sám dostatečný je, nevznikala dále nežádoucí mezera.

Chtěl jsem to vyřešit tak, že jsem udělal obrázek o šířce 1px, shodné barvy s pozadím problémového DIVu, umístil ho uvnitř a udělal z tohoto obrázku plovák. Vše OK, při nedostatečném obsahu obrázek DIV roztáhl pod menu, při dostatečném obsahu nepřekážel, přičemž vidět nebyl... To ovšem pouze v Opeře a v IE. Ve Firefoxu tento obrázek (plovák) DIV neroztáhne, nýbrž sám ze stránky vyleze a menu sahá až někam pod stránku. Hnus...

Za normálních okolností žádný problém, ale tady bude proměnlivý obsah, kde se často stane, že výška problémového divu nebude dostatečná.. Co s tím Firefoxem?
Railbot
Profil
Hrozný řešení. Prostě udělej opakující se pozadí v nadřazeném prvku těch divů, aby ti to simulovalo stejně dlouhé sloupce a je to. Pokud chceš, aby byl vždy vyšší, což je nějaký pochybný požadavek, tak třeba pomocí javascriptu. Umisťovat někam dovnitř něco dalšího, ještě ke všemu plovoucího, je volovina.
Skogen
Profil *
Aha, fajn... Učím se ;o)
Skogen
Profil *
Tfujtajxl... Řešení bylo nakonec neskutečně triviální. Po hodině mi došlo, že pro blokové elementy zde existuje min-height ;o)))
Railbot
Profil
Skogen
Což IE6 neumí, tak pro něj jsi doufám použil _height ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0