Autor Zpráva
magelan
Profil *
Dobrý den. Nevím, jestli to patří zrovna sem, ale nevím, čím je problém způsoben a musel jsem se nakonec nějak rozhodnout. Mám
tuhletu stránku (je tam ještě jedna, problém je identický) a jedná se o parazitní formulář, který přesměruje na web MPSV.
Je to v zásadě udělané podle tohoto článku http://www.jakpsatweb.cz/formulare-parazitni.html
a podle jedněch jiných stránek, kde mi tento nápad poskytli. Ale jak oni tak i já máme stejný problém.
Při prvním přihlášení, i když správně vyplníte (třeba okres Kutná hora a profesi dejte zedník) se celá ta legrace chová dost odlišně, z FF a IE (Operu jsem zatím nezkoušel)
Z FF je to tak, jak si to představuji (prostě to funguje)
Z IE se to napoprvé nějak nepřenese či co a místo jen zedníků pouze z Kutné Hory se zobrazí všechny nabídky práce z celé ČR. Když dám F5 (nebo klepnu na "Aktualizovat" na prohlížeči), problém zmizí (už tam mám jen zedníky z KH) a dále se to chová už normálně.

Zkoušel jsem tady něco najít, ale v tomhle případě asi nevím, co vlastně hledám, tak jsem nic nenašel. Používané Javascripty jsou částečně mým vlastním výtvorem, částečně je to upravené z toho webu MPSW.
Je to možná drobnost, ale stejně bych to chtěl mít OK :-)

(Pokud si budete chtít znovu zobrazit tu chybu v IE, je nutné ho shodit a znovu spustit/restartovat)
Retal
Profil
Formulář funguje až tehdy, kdy si uloží do cookies informace o session. Nezáleží to na prohlížeči, schválně v FF vymaž cookies z mpsv.cz a uvidíš totéž (výsledky až napodruhé).

Napadá mě jen poměrně nešikovné řešení - načíst stránku z mpsv.cz v 1x1 iframu, ať si session vytvoří ještě předtím, než uživatel od tebe něco vyhledá. Nejlepší by bylo, kdybys to mohl omezit:
1) Iframe se načte, až když vyhledávací formulář dostane focus. Tehdy se u tebe zároveň uloží cookie XY.
2) Pokud je cookie XY uložena a není starší než xx minut, iframe se nenačte (sessiona z mpsv.cz je u návštěvníka nejspíš stále aktivní).
magelan
Profil *
No, máš určitě pravdu, že jsou tam dvě (posléze 4) cookies a když kterékoliv z těch prvních dvou smažu, celá ta legrace přestane fungovat i ve FF. Tak jsem to upravil jak říkáš (navázal jsem zobrazení toho iframu na aktivaci povinného políčka v tom formuláři) Zdá se, že potom je u FF vždy cookie uloženo. Ale f IE si ho nemůžu tak snadno prohlédnout a chová se to stejně jako předtím. (přitom se ta stránka do iframu načte - teď je tam iframe neviditelný ale předtím jsem ho měl hezky 100*100 viditelný a stejně to nefungovalo)
session z mpsv jsou aktivní do konce spojení. Zjevně se v tom vyznáš ale docela dobře. Nemáš ještě nějaký nápad ;-)
magelan
Profil *
ještě jsem na něco přišel: má to souvislost se zabezpečením osobních informací. Když v IE v Nástroje->Možnosti internetu->Osobní údaje-> změním nastavení, tak to potom funguje. Ve výchozím nastavení ne. Takže tohle asi nerozdejcháme (leda bys byl kouzelník). Ale co já vím, možná že jseš? ;-)
Každopádně díky i tak, alespoň se zase něco přiučím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0