Autor Zpráva
anter
Profil
snazim sa obist nastavenie text size....aby kdyz v IE zmenis velikost se to neprojevilo na textu da se to nejako??
Str4wberry
Profil
anter
Jde to, ale cíl je naprosto opačný. Je to omezovaní uživatele.
habendorf
Profil
A kdo bude chtít, tak si to změní i v IE a nezabráníš tomu.
Joker
Profil
anter
snazim sa obist nastavenie text size....aby kdyz v IE zmenis velikost se to neprojevilo na textu da se to nejako??
Jde to jen v IE6 a starších (pro Operu a IE7 to nemá smysl a ve Firefoxu změně velikosti písma nejde zabránit), ale dělá se to tak, že se nastaví velikost písma absolutně, například v pixelech.
Doporučoval bych nastavit veškerému textu na stránce font-size: 10px anebo méně.
Důležité ale je, aby to byla stránka, kterou uživatelé z nějakého důvodu potřebují navštěvovat, bez které se těžko obejdou.

Pak se totiž stane následující:
1. Návštěvník s IE6 prokleje do desátého kolene to hovado, které stránku psalo. Protože ale stránku potřebuje, bude na ní chodit a proklínat dál.
2. Časem návštěvník zjistí, že jsou jiné prohlížeče, ve kterých si lze text zvětšovat libovolně
3. Návštěvník zjistí, že ty prohlížeče jsou i jinak lepší a zahodí IE6
...což je stav, který by mi vcelku vyhovoval.
Mimochodem, kdysi dávno jsem tímhle vývojem prošel i já, jeden z hlavních důvodů, proč jsem kdysi začal používat víc Operu než IE byl, že jsem nemusel řešit stránky napsané nezvětšitelným mikropísmem. Pak se mi zalíbila a už jsem u ní zůstal :)
habendorf
Profil
Joker

pro Operu a IE7 to nemá smysl

U Opery chápu jak to myslíš, u IE7 ne.
Mike8748
Profil
IE7 ma taky lupu na zvetsovani/zmensovani stranky, bez ohledu na styly,...
habendorf
Profil
IE7 ma taky lupu na zvetsovani/zmensovani stranky, bez ohledu na styly,...

Jo. Ale taky umí měnit jen velikost písma třeba jako IE6 nebo FF, takže ...
anter
Profil
takze na 10px a neni to nejak malo???
ja jsem mel 12px a okraje jedou do neznama.........a tak jssem to chte resit takhle a neslo by to nejak skrz procenta??
habendorf
Profil
anter

Zkus si to po Jokerovi přečíst ještě jednou.
Joker
Profil
habendorf
IE7 ma taky lupu na zvetsovani/zmensovani stranky, bez ohledu na styly,...

Jo. Ale taky umí měnit jen velikost písma třeba jako IE6 nebo FF, takže ...

Aha, tohle mi nějak uniklo. Budiž mi omluvou, že všechno kromě Opery používám jen na testování.

A předpokládám, že ta změna písma v IE7 se chová stejně jako IE6, tj. nemění písmo definované absolutně? (kdyžtak se podívám, až budu na počítači s IE7)

anter
Eh, http://cs.wikipedia.org/wiki/Ironie
Beru jako vysvětlení čas odeslání toho příspěvku "04:03:15"
habendorf
Profil
Joker

A předpokládám, že ta změna písma v IE7 se chová stejně jako IE6, tj. nemění písmo definované absolutně

Přesně tak.
anter
Profil
takze jak sem pochopi neda se to....spravne.......aspon urcite ne v IE
habendorf
Profil
anter

To jsi opět pochopil špatně. V IE jediném to jde.
Joker
Profil
anter
takze jak sem pochopi neda se to....spravne.......aspon urcite ne v IE
Nepochopil.
Co je tak nesrozumitelného na tom, co jsem napsal výše? Když opravím ten IE7, tak:
Jde to jen v IE (pro Operu to nemá smysl a ve Firefoxu změně velikosti písma nejde zabránit), dělá se to tak, že se nastaví velikost písma absolutně, například v pixelech.

Nastavením stylu například font-size: 10px; opravdu vznikne maličký text, který v IE6 nepůjde zvětšit.

Pointa mého příspěvku byla že to jde, ale je blbost to dělat.
Nebo myslíte, že návštěvník ocení obrovské nezmenšitelné písmo či naopak miniaturní nezvětšitelné písmo? A že v nějakém rozlišení jedna z těch variant nastane, to si můžete být skoro jistý.
Anebo že návštěvník bude na vrcholu blaha, když si obsah stránky bude muset kopírovat do textového editoru, protože ho v prohlížeči prostě nepřečte?

Kdysi dávno, když jsem ještě neznal Operu, jsem čas od času narazil na stránku, která byla na mém 17" monitoru s rozlišením 1280x1024 nečitelná a vždycky jsem nadával, co za hovado tu stránku psalo. Pak jsem objevil Operu a funkci zoom (lupa) a byl to pro mě jeden z hlavních argumentů k přechodu (druhý byly tabs- česky tehdy "záložky", dnes "listy", ve Firefoxu "panely". Později jsem poznal i další skvělé vlastnosti Opery :o))) )
habendorf
Profil
opravdu vznikne maličký text, který v IE6 nepůjde zvětšit

Ale jak jsem psal, kdo bude moc chtít, ten si ho stejně zvětší (třeba bookmarkletem). Ale to radši z webu uteče ...
Joker
Profil
habendorf
Přesně tak.
Ono jde lecos a se znalostí Javascriptu si lze jakoukoliv stránku překopat k obrazu svému :-)
...jde jen o to, kolik úsilí bude návštěvník ochotný vynaložit.
Ale co mám zkušenost, u BFU funguje to překopírování obsahu stránky třeba do Wordu.
anter
Profil
u BFU??
o co je<<??
Str4wberry
Profil
anter
„u BFU??
o co je<<??“

Ptáš se, co je to Běžný Franta Uživatel?
anter
Profil
aha tak dik

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0