Autor Zpráva
Petr Svetr
Profil *
Zdravim Vas,

potrebuji testovat web (mimo jine) na IE6. Mam Visty Home Premium. Zkousel jsem nainstalovat balik multipleIE. Sice uspesne, ale samotny prohlizec nespustim. Informoval jsem se, ze existuje Vitual PC primo z dilny Microsoftu (na ten se da namountovat primo image s IE6). Ten ovsem korektne beha az na vyssich verzich systemu Vista. Nyni se pokousim o instalaci Win XP na VMware virtualnim sys. disku. Na nej, pokud to pujde nainstaluji IE6 a budu testovat v nem. Toto reseni vsak prinasi urcite omezeni, o kterych se nebudu zbytecne rozepisovat.

Vi nekdo o necem jednodussim?

Dekuji velice...
Petr
Glad
Profil
na vistách multiple ie nerozjedeš, už je to vyzkoušeno. Zatím je to řešeno tím že si naistaluješ virtualni system, pod kterym to spustis. (vice na internetu virtual pc). Jednodussi zpusob neznam.
Petr Svetr
Profil *
Glad ano, o tom jsem psal, ale virtual pc jde pouzie na vyssich (drazsich) verzich Win Vista
Bubák
Profil
Glad pod pojmem "virtual pc" pravděpodobně nemyslel konkrétní program, ale jakýkoliv virtualizační program. Je jich poměrně dost a pár je jich i zdarma.
habendorf
Profil
Další možnost je využít některou z online služeb.
Petr Svetr
Profil
Bubák neco jako virtual PC nabizi opravdu i samotny vsemohouci Mrkvosoft... nevymyslel jsem si to

habendorf jakou sluzbu konkretne mas na mysli?

jinak na vmware jsem nainstaloval winXP, na nich samo IE6 bez problemu bezi, ovsem na virtualnim PC se mi nedari pripojit k internetu...

Je to ma neschopnost. Vim to... Asi mi neni souzeno do toho proniknout :((
Manq
Profil
Petr Svetr
jakou sluzbu konkretne mas na mysli?
Např. http://www.totalvalidator.com/validator/Validator
Petr Svetr
Profil
Manq diky ... az dve minuty cekani :( ...ale i tak lepsi nez nic
Manq
Profil
Petr Svetr
Nebo http://www.browsercam.com/, ale to je za peníze. Nebo každý den jiný učet :-).
shaggy
Profil
Alebo toto, ale tiež tam dosť dlho čakáš:
browsershots.org
Petr Svetr
Profil
Nakonec ve VirtualBox vse funguje tak jak ma... ufffff

i tak diky vsem...
majk
Profil *
na jednodušší věci, jako je vyzkoušení layoutu stránky (což je většinou to co je potřeba), bohatě vystačí prográmek IETester

instalace je na minutku... doufám že to pomůže, taky jsem řešení hledal asi den, protože instalovat virtual pc se mi nechtělo...
jxj
Profil *
No taky jsem řešil tento problém (teda ještě pořád jej řeším). Hodně jsem ale slyšel že virtual pc jede i na vista home premium sice to napíše při instalaci hlášku že os není mezi podporovanými nebo co ale to se odklikne ok a pak to jede bez problému ale osobně jsem to nezkoušel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0