Autor Zpráva
lasthunter
Profil *
Dobrý den,
včera jsem nařezal vcelku dobře postavený layout. Použil jsem klasické třísloupcové rozvržení (obal pro všechny tři sloupce, uvnitř sloupce s float: left a pevně danou šířkou a nakonec clear: both, aby se obal natahoval).
Tenhle obal (a další prvky v designu, kterých se problém netýká) má kulaté rohy. Abych se s nimi moc při řezání nenadřel, pídil jsem se po nějakém efektním řešení. Našel jsem toto: http://css.interval.cz/clanky/kulate-rohy/ (každý roh má svuj div, které se dají na začátek rodičovského divu, jsou k němu pozicované absolutně a aby byly v něm a ne mimo (u okrajů "obrazovky"), rodičovskému prvku se dá position: relative). Geniální a jednoduché.

Jediný problém se mi objevil v IE6 - pokud mám všechny tři sloupce vedle sebe (tudíž součet jejich šířek + případný margin-left <= šířka rodiče), rohy u rodiče (levý horní, pravý horní, levý dolní, pravý dolní) se mi nezobrazí. Ale jak mi pravý sloupec poskočí dolů (třeba kvůli tomu, že se tam při daných šířkách už nevejde), všechny čtyři rohy se zobrazí. V čem může být problém? Absolutně netuším :(

Zde jsou odkazy na konkrétní web (musel jsem ho trochu očesat o grafiku a určité nápisy):
http://working.lasthunter.cz/test/index.php
Web bez rohů v IE6

Web s rohy v IE6 (ale s odsazeným pravým menu)

Předem dík za jakékoli rady a návrhy!
Ondřej Mirtes
Manq
Profil
Do kódu jsem nekoukal, ale je to buď double margin bug, nebo špatný box model.
lasthunter
Profil *
Box model je dobrý, IE6 podvrhuji jeho vlastní CSS stylopis, kde ty šířky upravuji.
Double margin - viz první řádek, IE6 přepisuji určité CSS vlastnosti v jeho zvláštním style.css souboru (nejedná se o hack, jen o validní přepsání vlastností).

Jde o to, že pokud se v jedné rovině zobrazí všechny tři sloupce, tak ti divy s kulatými rohy začnou být neviditelné. Pokud ale pravý sloupec poposkočí dolů (kvůli tomu, že se nevejde k těm dalším dvěma), rohy se zobrazí.
tiso
Profil
Podľa popisu je to peekaboo - http://ie-brouci.dero.name/peekaboo.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0