Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
uz sa dlho chcem opytat, co su MAKRA ????
myslim najma v programoch, ako word, excel, pspad, JEdit a pod. casto o tom citam , a neviem co to presne je... vite mi to nikto priblizne poisat ??? dik
PS: pripadne na co je program MS acces ?? dost casto o tom pocujem v spojitosti s touto problematikou..
Wan-To
Profil *
Je to něco podobného jako skriptování stránek JavaScriptem, jenže skriptuješ dokumenty Visual Basicem. Třeba v Excelu můžeš použít makro k přečtení obsahu textového souboru a vytvoření tabulky...
Anonymní
Profil *
??
zatial velmi nerozumiem...
a ake su potom makra v PSPade ???
predstavoval som si niceo akoze nejaky vlastny znackovaci jazyk programu, na operacie typu ked chcem klavesovou skratkou ctrl+B vlozit <b></b> a nastavit kurzor na stred, ale nevadi :-)
Axamith
Profil
Makro je funkce, pomocí které si "nahraješ" nějakou proceduru a později ji vyvoláš, aby jsi nemusel se stále opakující úlohy znovu a znovu provádět. Velmi vhodný příklad je např. použití maker v Excelu. Mám databázi, ve které potřebuji vybrané buňky zkopírovat a někam vložit. Bylo by to úmorné neustále provádět výběr buněk, Ctrl+C, najet někam, Ctrl+V . . . Tak jsem si udělal makro, které to vše udělá za mě. Já si jenom najedu na cílovou buňku a spustím makro. A je hotovo. Ke tvorbě makra se používá tzv. makro kamera, která sleduje tvoji práci a potom z toho vytvoří prográmek, který to celé jenom zopakuje. Navíc kdo to umí si může makra editovat či psát přímo v kódu Visual Basic. (ten používá Excel).
Anonymní
Profil *
aha, zaujimave...
halogan
Profil
Anonymní: Je tak ***** těžké vyťukat google.com, zadat PSPad Makra, kliknout na článek a přečíst si to? Nebo taky zapnout PSPad, spustit nápovědu, dát hledat a je to!

Pardon za silnější projev, ale 10x denně by mě to nebavilo.
Axamith
Profil
>to halogan : samozřejmě máš pravdu, hodně informací (nebo většinu) se někde dá dohledat, ale to je podle mě význam diskuzních fór, že se někdo zeptá a druhý mu poradí nebo vysvětlí. Odpovídat tisíckrát na jedno a totéž omrzí, ale pro někoho je daný prodlém neskutečná překážka, pro jiného banalita.
Anonymní
Profil *
jasne, prepacte..
Anonymní
Profil *
http://www.jakpsatweb.cz/archiv/makro_html.txt
Axamith
Profil
Není na místě se omlouvat. Fórum je od toho, aby se někdo ptal a další odpovídal. To by jsi se nikdy nic nedověděl. V každém případě se ale vyplatí nejdříve hledat a potom se teprve ptát. Hodně témat se tady točí dokola a přitom by stačilo se porozhlédnout.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0