Autor Zpráva
Hidden
Profil *
Mám v hlavičce stránky nadefinovány různé styly:

<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" href="css/screen.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="print" href="css/print.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="handheld" href="css/pda.css" />

Všechny prohlížeče z nich pochopí správně, co se po nich chce, jenom jeden dělá pořád problémy - Pocket Internet Explorer 2003 (to je ten, co je ve Windows Mobile 2003). Celý problém je v tom, že se pokládá za normální počítač a tak se místo stylu pro handheldy snaží používat styl pro normální počítače, což mu samozřejmě moc nejde.

Existuje nějaký způsob, jak ho donutit použít ten správný styl?
Leo
Profil
Podle me neni, media handheld je cira teorie, ale v praxi na nic, mozna existuji nejaky hacky jen na nej, nebo podminene komentare, tezko rict, zkusil bych Google, Leo
izsak
Profil
Leo
@media handheld {} nie je žiadna teória. Je to znovu iba o Internet Exploreri a jeho inteligencii. Napr. Opera nemá žiadne problémy s alternatívnymi médiami.

Na začiatok súboru, ktorý PIE nemá spracovať treba pridať toto pravidlo:

@media screen { }

Ako som si odskúšal, ak sa nepoužije screen, tak PIE pravidlá v súbore ďalej spracuje. Parser sa zastaví iba na tomto zápise. Bohužiaľ treba zase hackovať pre IE :-(

btw: PIE ale zvláda bezproblémov aj selektory ako p[class="trieda"] a pod.
centi
Profil
Ja som to poriešil odfiltrovaním handheldov na serveri a posielam im len jedno CSS, ktoré je priamo pre ne určené. Možno nie najideálnejšie riešenie, ale aspoň nemusím rozmýšlať nad tým, čo pocket prehliadač zoberie a čo nie.
izsak
Profil
centi
Podľa čoho vieš, že sa jedná o zariadenie, ktoré vie spracovať @media handheld {} štýly?
centi
Profil
Neposielam mu 'handheld' štýly, ale 'all'. Ale je pravda, že to mám len pre vreckové windowsy (Windows CE).
Leo
Profil
No pokud to v praxi nefunguje (jedno proc) tak je to teorie, Leo
Vic
Profil *
V praxi to nefunguje pouze na ******* expolreru
Leo
Profil
"V praxi to nefunguje pouze na ******* expolreru"

No ale porad je to - bohuzel rozsirena - praxe, Leo
llook
Profil
Kdyby se to týkalo pouze Exploreru, pak by se velejednoduše odfiltrovalo podle user-agenta, nebo by se využilo toho, že @media screen respektuje.
Ale prohlížečů na mobily je spousta a i některé další se chovají podobně, viz http://www.htmldog.com/ptg/archives/000055.php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0