Autor Zpráva
ares
Profil *
Můj problém spočívá v občasném rozsypání validní stránky ve Firefoxu. Mám v jednom DIVu umístěných 5DIVu za sebou, vcelku normální věc. Mám u všech 6 elementů (hlavní DIV i 5 vnořených DIVů) pevně nastavenou výšku a šířku, nikde nic nepřetéká. Stránka se mi zobrazuje ve všech prohlížečích správně i ve Firefoxu na localhostu, ale na serveru se mi občas stane, že při prohlížení v mozille se jeden DIV (náhodný) vysune z řady, tím roztáhne i hlavní DIV ve kterém je umístěný a stránku tak samozřejmě roztáhne. Četnost této chyby se zdá být uměrná rychlosti připojení, na rychlém připojení k ní nedochází nikdy, na poměrně rychlém připojení téměř nikdy a na pomalém skoro stále. Nutno podotknout, že po refresnutí (někdy opakovaném) se stránka poskládá jak má. Setkali už jste se někdo s touto chybou, víte jak tomu zabránit? A nechtěl bych DIVy nahrazovat tabulkou a elementem TD =o). Firefox je jinak výborný prohlížeč.
Leo
Profil
A odkaz by nebyl? Leo
ares
Profil *
Teď už jsou uploadované stránky nejsou stoprocentně validní, tak mě nalinčuj za takovou prasárnu jako <a><div></div></a>, člověk má na výběr buďto to chodí všude bezproblémově nebo to chodí IEčku a pak je to prasárna=o)! Ale problém pořád přetrvává.
www.gad.cz/navrhy/okg/
otevři to ve firefoxu a klikej vstekle na horní menu nebo dávej aktualizovat a dřív či později se to rozsype, po refresnutí zase v pohodě.
Railbot
Profil
Bohužel, ve FF 2 vše drží jak židovská víra.
ares
Profil *
mám Firefox 2.0.0.11, stává se mi to většinou u wi-fi sítí (velká latence odezvy). Jestli máš rychlejší připojení, tak se s tím problémem asi nesetkáš. Nevím jestli to mám předělávat, ale přeci je firefox používá kolem 30% uživatelů, což je značná část koláče a přeci jen když se někomu stránka rozsype zrovna při prvním načtení bude asi dost zmatený.
ares
Profil *
Tak stále žádné rady:-)? Rozpadá se mi to pořád a nejen mě:-)
Davex
Profil
Nemůže to náhodou být tím
color: 15px;  ?
ares
Profil *
ne ne, bohužel, stejně color o řádek níž přepisuju ale díky za nalezení chybky v CSS:-)! Vážně to nějak souvisí s rychlostí připojení, stačí si třeba zapnout DC a četnost chyby stoupne. Navíc refresh většinou vše spraví. Myslím, že se firefox snaží vykreslovat dřív než má stažený celý kod nebo tak něco. Nevím jestli třeba neexistuje něco čím by se tomu dalo zabránit nebo tak něco. Vážně tohle vidím poprvé a koukám na to jak jelen:-)
Davex
Profil
Pokud je tou chybou myšleno odskočení odkazů v menu o řádek níže, tak se mi to podařilo nasimulovat ve Firofoxu 1.0.7. Chyba je skryta ve vadném HTML kódu menu.
ares
Profil *
a nevíš jak to můžu zafixovat? Jedná se právě asi o nevalidní <a><div></div></a>, že? Ale čím to, že po refreshi se to srovná jak má?
Davex
Profil
Podívej se znovu na ten kód pro menu. Není tam to, co si myslíš.
ares
Profil *
Možná je to nachlazením a možná jsem vážně jen slepý:-)! Ale líbí se mi jak mluvíš v hádankách:-D! Bohužel, žádnou chybu v HTML kodu menu nevidím, checkoval jsem teda jen tu hlavičku bez průhledného menu, ale tam je problém stejný, takže nepředpokládám, že by to nějak působilo opacitní menu. Nevím, nevidím:-(
Davex
Profil
Já tam vidím zhruba něco takového:

<a></a><div><a><img></a></div>


Jseš si opravdu jistý, že to tak má být?
ares
Profil *
Já nevím, já jsem fakt asi slepý, ale nikde to tam nevidím, to má být někde v tomhle kodu?

<ul>

<li>
<a href="../products/"<?php if($select=="product") echo 'class="selected"'; ?> >
<div><img src="../img/ikon_prod.gif" alt="Product icon" /><?php if(isset($_SESSION['client_id'])) echo 'VÁŠ NÁKUP (E - SHOP)'; else echo 'NAŠE VÝROBKY'; ?></div></a></li>

<li>
<a href="../possibilities/"<?php if($select=="possibilities") echo 'class="selected"'; ?> >
<div><img src="../img/ikon_yours.gif" alt="Possibilities icon" /><?php if(isset($_SESSION['client_id'])) echo 'VY A VÁŠ TÝM'; else echo 'VAŠE PŘÍLEŽITOSTI'; ?></div></a></li>

<li>
<a href="#nogo"<?php if($select=="company") echo 'class="selected"'; ?> >
<div><img src="../img/ikon_company.gif" alt="Company icon" />NAŠE FIRMA</div></a></li>

<li>
<a href="#nogo"<?php if($select=="contact") echo 'class="selected"'; ?> >
<div><img src="../img/ikon_kontakt.gif" alt="Contact icon" />KONTAKT</div></a></li>

</ul>
Davex
Profil
Aha, asi mi ten HTML kód přeformátuje nějaký plugin.

Dal bych mezeru před class="selected" a zkusil se zbavit všech vzniklých mezer před uzavírací závorkou (>)
ares
Profil *
Díky moc, že se mi věnuješ, jsem fakt vděčný za každou radu, zkusím to, co to udělá
ares
Profil *
tak jsem to u jedné hlavičky přepsal (titulní strana má jinou hlavičku, ostatní stránky druhou) a kod vypadá takhle a dělá to pořád

<ul>

<li><a href="../products/"><div><img src="../img/ikon_prod.gif" alt="Product icon" />NAŠE VÝROBKY</div></a></li>

<li><a href="../possibilities/" class="selected"><div><img src="../img/ikon_yours.gif" alt="Possibilities icon" />VAŠE PŘÍLEŽITOSTI</div></a></li>

<li><a href="#nogo"><div><img src="../img/ikon_company.gif" alt="Company icon" />NAŠE FIRMA</div></a></li>

<li><a href="#nogo"><div><img src="../img/ikon_kontakt.gif" alt="Contact icon" />KONTAKT</div></a></li>

</ul>

Je to fakt divný, že to dělá jen občas a že se to samo od sebe po refreshi zafixuje, to bude nějaká fela ve firefoxu a ne v kodu, i když ten můj kod teda jako taky nic moc, to přiznavam:-)
Davex
Profil
Prováděl jsem nějaké pokusy a vypadá to, že to nějak souvisí s průběžným zobrazováním stránky během nahrávání. Nahrazení divů v odkazech spanem by mělo definitivně problém vyřešit.
ares
Profil *
Je to tak, je to právě nevalidními DIV v elementu A, škoda, že jiné prohlížeče s tím problémy nemají. Jak jsem psal, všechno v klidu fungovalo, dokud jsem to nezačal ladit pro IE, věc se má totiž takhle, odkaz vypadá následovně

#header #middle ul a {
display:block;
width:189px;
background:#61B300;
color:#ffffff;
border-right:1px solid #7FC130;
height: 95px;
}

abych dostal text v odkazu na vertikální střed použil jsem samozřejmě "line-height: 95px;", jenže tohle totiž bohužel nefungovalo v IEčku, tak jsem zkusit dát to do SPANu a nastavit tomu padding-top, ale SPAN jako řádkový element topový padding nereaguje, tak jsem šáhl po nevalidním řešení, DIV kterému jsem nastavil "padding-top: 35px;". Teď jsem to vyřešil tím, že jsem se tedy vrátil zpět ke SPANu, nastavil mu "padding-top: 35px;" a přidal jsem řádek "display: block;" a už to valí.

Takže závěr diskuze, nedávejte nevalidně DIV do A firefox si s tím občas neporadí i když ostatní prohlížeče s tím nemají problém.

Díky moc Davexi, jsem Tvým dlužníkem:-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0