Autor Zpráva
Slazer
Profil *
Hmm ten titulok je asi jasny.. Neviem naozaj kde je chyba. Skusal som to na lokalnom subore aj na subore uploadnutom cez ftp na wz.cz
Konkretne sa jedna o subor http://www.palenka.wz.cz/main/WGAN.xhtml
Ked to zadam do prehliadaca tak sa mi ponuka stiahnutie ako ked stahujem nejaky subor .rar, .zip, .exe...
Dakujem za akukolvek radu.
habendorf
Profil
Necpat tam 1.1.
Timy
Profil
Necpat tam XHTML MIME typ, ale normální text/html (přípona .html).
Slazer
Profil
Ale ja by som radšej použil originál XHTML MIME typ, keď už chcem robiť XHTML stránku. Ak zmením príponu na .html dostanem nasledujúcu hlášku od W3C validátora:

Conflict between Mime Type and Document Type

The document is being served with the text/html Mime Type which is not a registered media type for the XHTML 1.1 Document Type. The recommended media type for this document is: application/xhtml+xml

Using a wrong media type for a certain document type may confuse the validator and other user agents with respect to the nature of the document, and you may get some erroneous validation errors. How to fix this problem? One of the following techniques should help:

* If you are serving a static file on a Web server, changing its extension should help. Use e.g .xhtml for XHTML or .mathml for MathML.
* You may need to reconfigure your Web server. This Setting up MIME Types tutorial has instructions for Apache, Tomcat and IIS.
* If the document is generated dynamically, the scripting language should allow you to set up the mime type: this article on MIME Types and Content Negotiation has examples in PHP, Perl, and ASP.

Má niekto lepší nápad ako zmenu prípony? Je chyba v prehliadači, kóde alebo na serveri? Ďakujem za odpoveď.
Slazer
Profil
Stránka je statická, bez PHP a podobných technológií a je hostovaná na freehostingu takže prístup k nastaveniam je obmedzeny len na .htaccess subor..
Chamurappi
Profil
Reaguji na Slazera:
Internet Explorer nepodporuje XHTML, stejně tak řada starších prohlížečů i současných vyhledávačů. Jestli chceš používat nezvyklý formát (je jedno jestli XHTML nebo třeba PDF), musíš se smířit s menší cílovou skupinou. Webová stránka = HTML dokument.
Slazer
Profil
Napríklad súbor http://www.dsc.wz.cz/report-199.xhtml je spustený v IE7 na rovnakom hostingu bez problémov napriek prípone .XHTML
Chamurappi
Profil
Reaguji na Slazera:
Používá MIME typ „text/html“ => je to pořád HTML. Přípona nemusí rozhodovat, záleží na nastavení serveru.
Slazer
Profil
To ale nie je spravny pristup pouzivat text/html MIME typ pre XHTML document.
The text/html MIME type (RFC 2854) is intended for HTML, and is not suitable for XHTML. When an XHTML document is served as text/html, the user agent will not process it as XML.

Takže ani najaktualizovanejší Internet explorer 7 nijakovsky neprinútim aby spoznal XHTML MIME typ (uprava htaccess, skripty, ...)? To je ale riadna drzosť od vyrobcu. Som nastvaty.

Dakujem za pomoc a dufam ze sa to do buducnosti zmeni k lepsiemu. To je totiz jedina prekazka medzi mnou a XHTML.

PS ten Vas spam filter sa pyta stale rovnaku otazku:) Je to normalne?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Slazera:
XHTML je již od svého zrození zdechlina, nerozumím, proč se na něj tak natěšeně těšíš. I výrobci prohlížečů, které XHTML podporují, doporučují používat HTML a tlačí vývoj směrem k HTML 5.

Mimochodem, v té své stránce máš:
<script type="text/javascript">
<!--
document.write ('<img src="http://toplist.cz/ […] " />'); 
//-->
</script> 
— Tento kód ti v XHTML nepoběží jednak proto, že je v komentáři (=> je zcela ignorován), jednak proto, že používá metodu document.write, která prý nesmí v XHTML fungovat. Kdybys chtěl mít funkční počítadlo, musel bys použít jiný měřicí kód.

P.S. k antispamu: Dokud je i stále stejná správná odpověď, tak to je normální.
Měsíček
Profil
Můžeš ho pomocí .htaccess přinutit otevřít koncovku .xhtml, ale IE 7 a menší nemají XML parser a jedou jen pomocí HTML parseru, takže si u IE7 neškrtneš, jinak v budoucnu se nic k lepšímu s XHTML nestane. Jinak nevím proč se snažíš tak kamarádit s XHTML?

(P.S jediná výhoda XHTML je to, že se mi nezobrazuje ic lišta :), protože je lamácky přidávána pomocí document.write, již MIME-typem application/xhtml+xml nefunguje.)
habendorf
Profil
Měsíček
ale IE 7 a menší nemají XML parser

Ale mají.
Měsíček
Profil
Tak podporu MIME typu (application/xhtml+xml).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0