Autor Zpráva
MissCroft
Profil
Děláte si hlavu s textovými prohlížeči?
Poslední dobou se tak nějak snažím dělat co "nejdokonalejší" stránky co se týká psaní kódu a optimalizace pro prohlížeče aj. Když teda píšu nějaké stránky, používám CSS a přitom se snažím myslet na lidi, kteří třeba podporu CSS nebudou mít. Co vy? Jak se díváte na textové prohlížeče, zabýváte se tím, jak to bude v nich vypadat? A neznáte nějaký dobrý pro Windows? Aby se to dalo otestovat.
thingwath
Profil
Pro tetxove prohlizece IMHO v zasade staci jenom rozumne usporadat stranku, pripadne pridat anchory na skakani po strance, nejaka extra optimalizace neni myslim treba.
Marty
Profil
když se na stránku koukneš v textovém prohlížeči, uvidíš ji zhruba tak, jako hlasové čtečky a roboti vyhledávačů, čili se pomocí nich dají vychytat drobné chyby v přístupnosti atp. ...
Leo
Profil
Nemusite mit ani textovy prohlizec, staci vypnout styly (CSS) a pokud je stranka prehledna a pouzitelna i tak, tak vic neni ani potreba, Leo
thingwath
Profil
Hlavne si vyzkousejte prochazet odkazy pouze pomoci klavesnice (v firefoxu tabulatorem), to je hlavni problem. Jinak skutecne textovy prohlizec zapotrebi neni.
ZIMINIX
Profil
Dobrý textový prohlížeč je Links pro Windows.Adresa
Acci
Profil
Nejrychlejší browser není Opera, ale Lynx. Zvláště pokud vám blbne připojení, tak výhody textového prohlížeče, který stahuje pouze HTML, určitě oceníte
Fred
Profil
Acci No ale Lynx je dost nepohodlný, to mám radši http://www.offbyone.com/ a řekl bych, že je možná na běžné stránky nakonec i rychlejší než lynx, pokud tedy neumíš rychle ovládat PC klávesnicí. A pokud si vypneš obrázky, tak svou efektivitou je pro klikače jako jsem já stoprocentně lepší, ale na ladění se nehodí vůbec, takže je to spíš kuriozitka.
Mordae
Profil
No, w3m je podle mého lepší než Lynx. Umí dokonce i barvičky, rámy a tabulky.
Co se týče uspořádání stránky, tak prostě stačí nedělat v tom moc velký bordel. Však my blázni na terminálu si to nějak přebereme :-).
Nai Dzet Quiv
Profil
Souhlasím s Leem.
Já textové prohlížeče beru spíše jako pomůcku pro optimalizaci, nevyužívám je...
Nai Dzet Quiv
Profil
Prohlížeč Links - já ho tedy našel jen pro Linux, Mac atp., ale ne pro Winy... (jsou tam soubory *.tar.gz)
Martin
Profil
Nemůžu najíž link pro download textového prohlížeče pro win. Pomůžete mi?
Acci
Profil
Martin
http://acciblog.goo.cz/windows-95/internet/lynx-2.8.5rel-1.zip
Martin
Profil
Díky moc.
Leo
Profil
A pak jeste existuje rozsireni Fangs pro Firefox, ktere textove simuluje hlasovou ctecku, Leo
Radek Hrabůvka
Profil *
Pro testy svých statichých stránek používám TotalCommander (F3), ale korektně zvládne jen win kódování. V Opeře styl "Emulate text browser", ale ve stylu jsem si upravil barvy a písmo. Ten styl se dá použít i pro jiný prohlířeč coby vlastní styl, pro IE ho zapínat bookmarkletem.
OT: uživatelské stylopisy Opery jsou dobrý studijní materál.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0