Autor Zpráva
Poky
Profil
Mám prvky seznamu, každý s nastaveným position: relative. Nikam je neposouvám (jen k nim pozicuju odkazy uvnitř nich), nemají žádný margin, žádný padding.

A přesto v IE 5, 6, 7 vytvářejí mezi sebou vertikální mezery. Není to způsobeno bílými znaky v kódu (ty jsem zakomentoval).

Setkal se někdo s tímto problémem?
Poky
Profil
S nějvětší pravděpodobností jde o chybu popsanou zde: http://www.brunildo.org/test/IEWrell.html . Tam to řeší zapnutím hasLayoutu u relativně pozicovaného prvku.

Mně však zoom: 1 z nějakého důvodu hasLayout nezapne.
Bubák
Profil
Má seznam deklarovanou šířku?
Poky
Profil
Bubák: UL prvek má deklarovanou šířku (konkrétně 20em), LI prvky mají nastaveno width: 100% (což by mělo zapnout hasLayout, ale nestane se)
Plaváček
Profil
Poky

Dodej živou ukázku.
Poky
Profil
Živá ukázka zde: http://www.jiri-pokorny.com/test/test4.html. Je to vidět v pop-up menu "Oblíbené položky".

Projevuje se v IE 5/6/7.
Plaváček
Profil
Poky

Nestudoval jsem kód, ale počítám, že z odkazů uvnitř LI jsi udělal blokové prvky, že (display:block)? Pokud ano, mělo by postačit nastavit jim explicitně šířku (třeba width:100%) pro IE.
Poky
Profil
Plaváček: Width: 100% u odkazů taky nepomohl. Celý to nějak souvisí s line-height rodičovského prvku UL. Když je jinej než normal, tak to blbne.
Davex
Profil
Trochu jsem si pohrál s tím menu a předkládám zde řešení. Prvním stylem se odstraní mezera mezi řádky a zbytek řeší problém s chybějící linkou pod prvním řádkem (použije se horní border jen u odkazu).
#toolbar03__ li {
	vertical-align: middle;
}
#toolbar03__ li a {
	border-top: 1px dotted #900;
	border-bottom: 0 none;
}
#toolbar03__ li.first {
	border-top: 0 none;
}
#toolbar03__ li.first a {
	border-top-style: solid;
}

P.S. Tento kód je jen patch, původní styly je nutné podle něho upravit.
Poky
Profil
Davex: Hmm, smekám před tebou :-)

Akorát teď mám dilema. Já jsem to taky vyřešil (nějakou kouzelnou kombinací čísel u font-size a line-height). Tvůj kód je ale lepší, ale já už jsem to celý zakomponoval do šablony webu. Nicméně asi to změním.

Díky!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0