Autor Zpráva
Kentaur
Profil
Zdravím,

všiml jsem si zřetelných rozdílů v různých prohlížečích při procentní definici velikosti nadpisů.
Zajímal by mě systém, kterým procenta jednotlivé prohlížeče řeší.
Praktický přiklad problému: Mám definovanou velikost písma na ce a zadám velikost nějakého konkrétního textu 85%. V opeře a MSIE se výsledky patrně liší. Zadám stejnému textu velikost 90% a výsledky jsou shodné.


Konkrétně mě zajímá
1) Zda prohlížeče (a zda všechny či jen některé) změní velikost textu pomocí procent, nebo převedou danou hodnotu ve tvaru procent na text s definovanou velikostí v px.
Příklad: Mám text s absolutní definicí velikosti 10px. Zvětším ho pomocí font-size:105%. Jakou bude mít text velikost?
a) 10,5px (vizuálně) | b) 10px | c) 11px


2) Zda prohlížeče (které a do jaké míry) berou ohled na každé procento.
Příklad: Pokud zadám velikost textu 117%, tak si to prohlížeč automaticky zaokrouhlí? Který a kam?
a) na 115% | b) na 120% | c) na nejbližší velikost v px bez zaokrouhlení | d) na nejbližší velikost v px s zaorkouhlením



Uvítám odkaz na nějaký článek, který se podobným tématem zabývá. Uvítám další dotazy a odpovědi k tomuto tématu v tomto vlákně.
Davex
Profil
Problém s menším písmem u Opery a se špatnou dědičností relativní velikosti písma v IE se řeší magickou CSS vlastností
body { font-size: 100.01%; }
Manq
Profil
Možná už jsi četl, ale přeci jen odkáži na http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=50 469

Pokud zadám velikost textu 117%, tak si to prohlížeč automaticky zaokrouhlí? Který a kam?
Zde je to ošemetné, doporučuji takováto čísla ve spojistosti s velikostí písma nezadávat.
peta
Profil
Doporucuji nastavit hlavni pismo na PX PT a vse od nej na procenta.
Problem totiz je, ze to ma kazdy prohlizec nastaven po svem. A tez je problem s fontem.
Kentaur
Profil
Davex
Děkuji, nicméně mi nejde o dědičnost, ale o systém, kterým prohlížeče zaokrouhlují.

Manq
Nečetl a moc mi ted pomohlo. Díky.
Railbot
Profil
peta
Nesmysl, potom by se nedalo v IE písmo normálně zvětšovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0