Autor Zpráva
Warren
Profil *
Zdravím, mám takový pro mě naprosto nepochopitelný problém. Píšu si stránku kompletně v CSS pouze v poznámkovém bloku (bez jiných programů pro vytváření webu), i když mám v zobrazovaném obsahu nějakou větu nebo slovo s písmemen š nebo ž, tak mi to písmeno prohlížeč prostě vynechá (??). Ve FF jsem nezkoušel.

Třeba příklad, chci do obsahu napsat "Na stromě visí šiška". A po zkontrolování v prohlížeči se zobrazí "Na stromě visí i ka".

Stránku ještě nemám publikovanou, takže nemohu ukázat kód, ale použivám standartní tagy, pozicování, stylopis apod. Jsem také začátečník s CSS.

Nesetkal se již někdo s tímto problémem? Díky, W
TSD
Profil *
Když nemůžeš ukázat kód, tak se špatně odhaduje, jak má v hlavičce nastavené kódování.
Bubák
Profil
www.jakpsatweb.cz/cestina-problemy.html

Podle toho, že píšeš v Poznámkovém bloku, se dá vytušit, že používáš středoevropské windows kódování.

Podle symptomů se dá vytušit, že jsi použil meta tag pro středoevropské ISO kódování:
<meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2">

Použij meta tag pro středoevropské windows kódování, najdeš ho na výše odkázané stránce.
Warren
Profil *
Výborná a správná dedukce :). Věděl jsem, že je tu někdo, kdo mi poradi, aniž bych tu musel vypisovat použitý kód.

Díky, problém vyřešen.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0