Autor Zpráva
hamSOFT
Profil *
Mám takový problém, na této adrese najdete problémový soubor.
A co je to za problém?
Je tam odstavec, který má na začátku odkaz. Odstavce jsou nastylovány tak, aby první písmeno bylo odsazené od levého okraje. A to je ten problém.

V Opeře funguje vše, tak jak si myslím, že by mělo: odkaz na začátku odstavce je skutečně odsazený, tak jako obyčejný text u druhého odstavce. Po najetí myši normálně mění barvu a vůbec se chová tak jak má (jako odkaz uprostřed textu).

Konqueror funguje stejně jako Opera až na to, že první písmeno toho odsazeného odstavce má po celou dobu stejnou barvu jako okolní text a není podtržené, stejné zůstává i po přejetí myší.

Firefox to zobrazí stejně jako Opera, ale když na to najedu myší, odsazení zmizí a už se nevrátí.

Safari to zobrazí stejně jako Konqueror, jen první písmeno má stále barvu a styl, jako by nad ním byl kurzor myši.

IE 5.5 (a možná i IE 6, nevím) zobrazí do prázdného prostoru před ten odkaz linku (podtržení), jinak se to chová tak, jak má. (IE 5.5 dokonce na Win ME na této stránce spadne, ale nevím jestli to souvisí přímo s tímhle; je to jen HTML a CSS).

IE 7 je v pohodě, stejně jako Opera.

A teď by mě zajímalo, jestli mám chybu v kódu, nebo jestli je to chyba prohlížečů? Případně, jestli někdo neví jak tento problém opravit?

Předem díky za objasnění :)
YaD
V FireFox mi to ide v pohode, skus zmenit pismena na male
CSS nie je moja silna stranka
Miloš
Pokud jde o akademické řešení problému, pak odpověď neznám.
Pokud jde jen o to, aby se odkaz necukal, pak použij pro odstavec text-indent a nezatěžuj se first:letter
hamSOFT
Profil *
Miloš
Díky, na tuhle vlastnost jsem nějak zapomněl :)
Ale stejně by mě zajímalo, proč s first-letter jsou problémy...
hamSOFT
Profil *
A u text-indent by mi mohl prosím někdo vysvětlit, proč, když na začátek toho textu dám obrázek, tak to nefunguje ve Firefoxu? :)
Bubák
to nefunguje ve Firefoxu
Mi to funguje ve Firefoxu. Můžeš mi vysvětlit, že ti to nefunguje?
hamSOFT
Profil *
Bubák
Já se ptal první :)

Ten obrázek je zarovnaný doprava, je dán hned za tag <p> a ten text není ve Firefoxu odsazený. V ostatních prohlížečích ano.
Mimochodem moje verze FF je 2.0.0.13.
Proto se ptám, kde je chyba, protože jediný důvod toho neodsazení je právě ten obrázek. Když tam není, text se odsadí.
J
Profil *
Ale stejně by mě zajímalo, proč s first-letter jsou problémy...
V knize o CSS se píše: "pseudoprvek :first-letter podporují pouze IE, NN a O. V ostatních prohlížečích neimplementováno".
Davex
J
Jo? A jak je ta kniha stará? Nejlépe ho totiž podporuje Safari.
J
Profil *
Davex Marek Prokop, 2005
hamSOFT
Profil *
Davex
Podle mých zkušeností ten prvek podporuje nejlépe Opera - jak píšu výše. Když je na začátku odstavce, u kterého je pseudoelement :first-letter, odkaz, tak ten odkaz (první písmeno) není zobrazen tak jak má.
Ale nechci se hádat :) Zkoušel jsem to jenom na Opeře, FF, Safari, Konqueroru, IE 5.5 a 7.
Davex
hamSOFT
Jak psal Miloš, tak k odsazení začátku textu slouží text-indent. Pokud chceš nějak jinak stylovat první písmeno, tak bych si raději pomohl přidáním elementu <span>. Pokud ti pseudoelement :first-letter v některém novějším prohlížeči funguje, tak je ti to ve výsledném efektu k ničemu a nemá cenu tím ztrácet čas.
hamSOFT
Profil *
Davex
Máš pravdu (ještě aby ne :-D), ale tohle působí takovým jednoduchým dojmem a nemůže se stát, že to první písmeno zapomenu ostylovat :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: