Autor Zpráva
Karapas
Profil *
Caute webari,

mam takovej dotaz a jiste tu uz byl resen, nicmene ja na nej v diskusi nenarazil.
Meli by se dnes jeste optimalizovat stranky pro IE 6 ? kdyz je IE 7 uz soucasti aktualizaci.
Jiste, ze mnoho lidi dnes jeste pouziva IE 6 ale v IE 6 a 7 je dost znacny rozdil tak mi reknete svoje nazory prosim jaky je dnesni trend.
Jestli stale optimalizovat jeste pro hruzostrasne IE6 nebo se na nej vykaslat a venovat se IE 7 ??

diky

Pavel
Měsíček
Profil
No stránky pro IE6 bych optimalizoval do té doby než výjde (ne beta) IE8 (oficiální stable verze), pak bude IE6 do hrobu dáno, do té doby si myslím, že je důležité na něj myslet.
vertigo4
Profil
Karapas
optimalizovat pro IE6 i pro IE7...
Manq
Profil
Jestli stale optimalizovat jeste pro hruzostrasne IE6
Nic hrůzostrašného na něm nevidím. Stačí kódovat pořádně a nejsou s ním žádné problémy.

IE6 má stále nemalý podíl, takže se vyplatí pro něj "optimalizovat" :-).
Joker
Profil
Karapas
Hodně lidí by už IE6 rádo pohřbilo, ale ta potvora se pořád brání :-)
Viz i moje krátká poznámka na tohle téma.
Aktuálně má (TOPlist) IE7 podíl na našem trhu zhruba 30% a IE6 zhruba 29%.

Moje osobní pravidlo pro výběr "podporovaných" prohlížečů: Podporované prohlížeče musí v součtu mít podíl na trhu alespoň 95%.
Railbot
Profil
Nic hrůzostrašného na něm nevidím. Stačí kódovat pořádně a nejsou s ním žádné problémy.
Manqu, to je ale blábol.
Manq
Profil
Manqu, to je ale blábol.
Railbote, není. Stačí to umět :o). Samozřejmě, že je jiný, ale ne tak, aby si na to kodéři nezvykli. V 90i procentech případů jde o chyby, na které jsou dávno známá řešení.
Railbot
Profil
Manq
Pořád je tam 10%, kdy vykresluje a chápe jinak než ostatní moderní prohlížeče. Na to přijdeš sám, až budeš kódovat taky něco složitějšího než Xtý klon e-shopu.
Joker
Profil
Manq
Jasně, že *existuje* řešení těch chyb, ale proč se pořád dokola zabývat s tunami chyb jednoho prohlížeče?
Já sám se taky docela těším, až se IE zbavíme a nebude potřeba pořád dokola obcházet nějaké chyby.
Manq
Profil
Railbot
Na to přijdeš sám, až budeš kódovat taky něco složitějšího než Xtý klon e-shopu.
Já na to přišel. Ale díky.
Myslíš si, že když kóduješ weby, které navštíví denně xkrát více lidí, než moje klony e-shopu, tak jsi něco víc? E-mail Centra, který opravuješ ty, je web stejně jako e-shop, který kóduji já. Oba weby mají své těžké pasáže.
Manq
Profil
Joker
ale proč se pořád dokola zabývat s tunami chyb jednoho prohlížeče?
Protože ho lidi používají a žádný tvůrce webu nechce ztratit 30% návštěvníků kvůli své lenosti a neschopnosti vyřešit ony chyby.

Já sám se taky docela těším, až se IE zbavíme
To asi všichni…
Joker
Profil
Manq
Protože ho lidi používají a žádný tvůrce webu nechce ztratit 30% návštěvníků kvůli své lenosti a neschopnosti vyřešit ony chyby.
Ano, argument "Stojí to práci a je to otravné, ale holt je to zatím nutné" chápu... narozdíl od "Stačí kódovat pořádně a nejsou s ním žádné problémy".
Chamurappi
Profil
Reaguji na Railbota:
Kdo kóduje pořádně, ten se těm 10 % vyhne. To by potvrdil i habendorf, kdyby tu byl.

Reaguji na Karapase:
Proč se ptáš nás? Zeptej se návštěvníků svých výtvorů, jestli si kvůli tvé lenosti budou chtít něco instalovat. Na tom, že mají možnost snadno aktualizovat, nezáleží. Nebudeš-li mít web vůbec optimalizovaný pro pár procent lidí, půjde těch pár procent ke konkurenci, která o ně pečuje lépe, a pokazíš si jméno.
Zkoumat dlouze statistiky nemá příliš smysl, 8 % je (právě kvůli dobrému jménu) stejně významných jako 70 %.

Reaguji na Měsíčka:
Spíš je pravděpodobné, že osmička vytlačí sedmičku. Kdo má šestku, nebude tak ochotně aktualizovat jako ten, kdo má sedmičku. Podobná situace už byla mezi verzemi 5.0, 5.5 a 6.0. Jakmile usedla na trůn 6.0, šla 5.5 ke dnu (nikdy neměla většinu), ale 5.0 se držela dlouho.
Manq
Profil
Joker
Hodně webdesignérů-kodérů je tedy možná "líných, nebo nepořádných". Některým kodérům se web zobrazí normálně – správně v IE6 a nesnaží se pro něj nějak speciélně "optimalizovat" a nehudrují tedy nad jeho nechápavostí – možná kódují pořádně.
A někteří naopak stráví pár hodin práce nad řešením bugu, který IE6 má – to se potom nedivím, že je to štve.
Joker
Profil
Ještě jedna věc: ono je taky otázka, co znamená, že web "není pro daný prohlížeč optimalizovaný". Například můj web není optimalizovaný pro IE5- než řešit ještě chyby prohlížeče, u kterého zatím nejvyšší podíl v měsíční návštěvnosti za dobu existence webu je 0,3%, raději mu vůbec nepošlu styly.
Což ale neznamená, že web je v daném prohlížeči nefunkční, naopak- všechno by mělo jít přečíst, navigace funguje, jen to je v jednoduchém vzhledu "černé na bílém". Pokud web u "nepodporovaných" prohlížečů funguje takhle, nevidím to jako problém. Samozřejmě, než se do téhle fáze dostane IE6, bude to ještě trvat.
Manq
Profil
Ona se tu objevuje ještě jedna otázka — Jak velký smysl má optimalizovat malý osobní web naproti velkému portálu, který denně navštěvují desetitisíce lidí. Na portálu je rozhodně podíl IE6 větší, bež na malém osobním webu/blogu.
korwin
Profil *
Já optimalizuju pro IE6 a IE7, Firefox a případně Operu. Zas je pravda, že je mi vcelku jednu jestli je web validní nebo ne a dělaný ala tabulky nebo xhtml. Pak by to možná problém byl (ruzne css hacky asi moc validni nejsou). Ale nikdo to po mně nechce...chtějí hlavně aby to jelo v IE6 a IE7 a vypadalo dle jejich přání. Ale zas nejsem žádný profi koder. Spíš se zajímám o PHP a MySQL.
quinux
Profil
Manq
Na portálu je rozhodně podíl IE6 větší, bež na malém osobním webu/blogu
Pokud tvů malý osobní web navštěvují tři lidi měsíčně a všichni v IE, tak budeš mít podíl větší než na protálu ;)

Karapas
Řeknu to tak: hodně lidí si neustále stěžuje na to jak je IE strašný prohlížeč a jak těžké je pro něj optimalizovat. Ti lidé však neví nic o podmíněných komentářích, díky kterým můžeš optimalizovat svůj web úplně jednoduše pro IE 5, 5.5, 6, 7. Zkus však zoptimalizovat něco složitějšího pro několik verzí Opery a pak teprve řekni, který z těch prohlížečů je tak hrůzostrašný ;)
Co se týče dotazu, tak ano, pro IE 6 stále optimalizovat resp. nemusí vše vypadat na pixel stejně ve všech prohlížečích, důležité je, aby nebyly vidět výrazné chyby, které by mohly přinejmenším zkazit dojem.
Manq
Profil
Pokud tvů malý osobní web navštěvují tři lidi měsíčně a všichni v IE, tak budeš mít podíl větší než na protálu ;)
Tak počet, no.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0