Autor Zpráva
Marx22
Profil *
Zdravím,

mám problém s množstvím textu v DIVu, kterej je ořízlej pomocí overflow: auto. Jakmile je tam textu víc, celej DIV se posune dolů a stránka se rozhodí.

Nemáte někdo tušení, čím by to mohlo být? Ve firefoxu to jede úplně normálně, ať je tam textu kolik chce.

Tady je přímo odkaz na problém: http://www.draci.cz/diskuse.php?tema=61

Snažím se to teď řešit zkrácením textu javascriptem, ale nezdá se mi to jako moc efektivní řešení.

Zápis pro DIV:

position: relative;
width: 656px;
height: 425px;
overflow: auto;
margin-top: 3px;
z-index: 10;
font-family: Arial, Helvetica, Verdana, Sans-serif;
font-size: 11px;

Díky moc, pokud na něco přijdete.
cert11
Profil *
No koukám, že s tím teď pracuješ, takže nevím, jestli je moje rada aktuální. Problém mohou způsobovat neuzavřené párové tagy (např. <p> - chybí </p>) u toho java skriptu kde přepínáš krátkou a dlouhou verzi. Ale problémů se syntaxí HTML je tam mnoho. ( 2x <body>, ukončení neotevřené tabulky </table>, ...).
Chamurappi
Reaguji na Marxe22:
Podíval jsem se na stránku v Exploreru 6, protože na tomto stroji nemám sedmičku. Hodilo mě to na bílou stránku s radou, abych si sedmičku nainstaloval, což samozřejmě neuposlechnu (jako zřejmě každý, kdo se tam dostane), proto ti můžu poradit jen to, abys to hloupé přesměrování vyhodil.

Děkujeme za pochopení, omlouváme se za vzniklé potíže a přejeme hezký zbytek dne
Nápodobně.

Reaguji na certa11:
neuzavřené párové tagy (např. <p> - chybí </p>)
Ukončovací značka odstavce je podle pravidel HTML volitelná, takže je její vynechání v pořádku.

( 2x <body>, ukončení neotevřené tabulky </table>, ...)
Prohlížeče základní strukturu stránky přestavují dle potřeby a nadbytečné ukončovací značky se ignorují => nesouvisí s problémem.
cert11
Profil *
To : Chamurappi

Hezký odkaz, díky :-)
Dle http://www.jakpsatweb.cz/html/bloky.html#p Novější specifikace vyžadují ukončovací tag.
Hlavně jeho XHTML, ke kterému je na tvém odkazu napsáno :
"Zde bych ještě udělal drobnou vsuvku a zmínil se krátce o XHTML. V XHTML dokumentech se žádné značky nedomýšlejí, protože o to, aby byl dokument správně formátovaný se musí postarat již webdesigner."

A o tom tagu <p> tam jsem viděl potencionální problém v kombinaci se záměnou textu Javascriptem (teď už to na stránce není a zobrazuje se korektně - v IE 7).

A pokud "Prohlížeče základní strukturu stránky přestavují dle potřeby" je možné, že každý prohlížeč to dělá po svém a trochu jinak, proto tyto zdánlivě neškodné chybky podle mého názoru vadit mohou, a problém se pak projevuje jen v některém prohlížeči (což byl tento případ).
Timy
cert11
„Dle http://www.jakpsatweb.cz/html/bloky.html#p Novější specifikace vyžadují ukončovací tag.“
Ten popis tam je trochu nepřesný. Ukončovací tag vyžaduje pouze (jakákoliv verze) XHTML; HTML ukončovací tag nevyžaduje.

„A pokud "Prohlížeče základní strukturu stránky přestavují dle potřeby" je možné, že každý prohlížeč to dělá po svém a trochu jinak“
Já třeba neznám příklad validního HTML kódu, který by různé prohlížeče rozebraly jinak. Ono to dost dobře většinou ani jinak rozebrat nejde; vždy je to jednoznačné.
Miloš
Timy
Já třeba neznám příklad validního HTML kódu, který … vždy je to jednoznačné.
Ba ba, http://latrine.dgx.cz/konecne-pravda-o-xhtml-a-html
Chamurappi
Reaguji na certa11:
Hlavně jeho XHTML
On nepoužívá XHTML. Deklarace typu dokumentu nerozhoduje o tom, zda je dokument HTML nebo XHTML. Všechny prohlížeče i roboti (krom vadného validátoru na w3.org) budou dotyčný kód interpretovat přibližně jako HTML 4. Kdyby používal XHTML, tak se kvůli chybějícímu </p> místo dokumentu zobrazí návštěvníkovi jen chybová hláška (pokud má prohlížeč znalý XHTML).

je možné, že každý prohlížeč to dělá po svém a trochu jinak
Nejde vymyslet moc velká rozmanitost v interpretaci. Na tom, zda je element v <head> či v <body>, v drtivé většině případů nezáleží. Stovky značek <body> a stovky značek <head> nepřesvědčí parsery o tom, že by elementy patřící do <head> neměly fungovat a že by se elementy či texty patřící do <body> neměly zobrazit.

Reaguji na Timyho:
Já třeba neznám příklad validního HTML kódu, který by různé prohlížeče rozebraly jinak.
Pár jich je. Ale v praxi se moc často neobjevují.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0