Autor Zpráva
Acemason
Profil
Setkal jste se někdo s tím, že nějaká (mě neznámá) verze IE6 přestala zobrazovat stránky se scriptem a u některých stránek napsaných v ASP vypisovala chybné hlášky i za podmínek, že se tento kód stránky již nějakou dobu nemění (a před tím vše cca 6 měsíců fungovalo na 100% dokonce i v IE6) a v jiných verzích IE6 (IE7, Firefoxu, Opeře) to běhá také v pořádku?
Díky za každou radu
Měsíček
Profil
Jseš si jist, že to bude prohlížečem? Já si myslím, že bude humbuk na serveru.
Acemason
Profil
Je to divný, ale na 98 počítačích ze 100 to jede bez chybky. (nemám přesně odzkoušené, jen typuji:-) dle kamarádů a známých)
Administrátoři na serveru mají jasnou odpověď, vše je OK. Na mém PC to jede také v pohodě, ale nyní jsem zjistil že to u jednoho kamaráda hlásí "Chyba 500: Vnitřní chyba serveru" a má IE7. Ihned jsem tu stránku odzkoušel u sebe (F5 tak 10x) a mě to žádné chyby nehlásí. (mám čerstvou instalaci WINXP). Je podezřelé že by to bylo chybou na serveru, když to u mě a u jiných uživatelů v různých prohlížečích jede OK. Dokonce i u člověka, kterému to v IE6 hlásí chybu to na stejném PC ale ve Firefoxu jede OK. :-(
peta
Profil
Acemason
dotaz na stranku vyzaduje:
1. odkaz na stranku
2. odkaz na kod, pokud je to programovaci jazyk
3. detailni popis prostredku a verzi programu, prohlizecu, serveru, zmen
4. krok za krokem postup, pro zopakovani chyby
1,2,3,4 neni, neni problem.

4 mas castecne a k tomu ti lze pouze rici, ze programovaci jazyk na serveru mas ASP. ASP vygeneruje HTML stranku a posle do sveta. Ze sveta si to veme www prohlizec a ten umi HTML zpracovat. Nic v ASP nezpracovava, protoze nic takove od serveru nedostal a ani nema ASP nainstalovane. Kapito?
V tom pripade, problem, nemuze zapricinit www prohlizec, leda by byl tvuj program napsany tak, ze detekuje nejak prohlizec nebo pracuje s udaji, ktere mu prohlizec poslal. V tom pripade je ale chyba v programu. Coz je strana serveru. Proste tvuj program nebo server je jinak nez byl pred tim.

Chyba 500: Vnitřní chyba serveru
- je chyba pri zatizenem serveru nebo spatne nastavene htaccess

Dalsi casta mozna pricina, pro IE je zavirovany pocitac a IE. At ten clovek zkusi Operu nebo FF.
Tez muze mit IE spatne nastaveny, jestli opravdu zpracovavas data z prohlizece, treba pro statistiky.

Muzes si nechat poslat screenshoty se seznamem programu v pameti a z prohlizece. Treba neco spatne zadal, nebo ma chybne cestinu...

Z tvych informaci opravdu nelze nic vycist, jen hadat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Acemasona:
Chyba bude někde uvnitř ASP skriptů a jelikož se projevuje opakovaně ve stejných prohlížečích a stejné skupině lidí, hledal bych problém v cookies — oběť s Explorerem 6 dostane při první návštěvě nevhodně vygenerovanou sušenku a server z ní pak pravidelně šílí.
Acemason
Profil
Díky moc za zajímavé nápady jak to vše může být, ale nakonec se s toho (podle nejnovějších zpráv) vyklubal zavirovaný IE. Stejný ******* do různých počítačů, který shodou okolností zrovinka užívají návštěvníci mého webu.
pro peta: 1,2,3,4, jsem konzultoval jen telefonicky a většinou mi ten problém návštěvníci hlásili vždy velmi chaoticky. Díky....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0