Autor Zpráva
Dranel
Profil
Na jednom webu, který právě dělám, mám problémy s menu:

1) ve FF je problém s obtékáním - rámeček se chová, jako by tam položky nebyly... problém je v tom, že když přidám br style clear both tak ten řádek zase započítá IE,
2) druhým problémem je to, že když si zvětšíte písmo, tak na sebe položky nenavazují (myšleno vertikálně) - proč?

Předem díky za odpovědi.

EDIT: Zároveň to můžete i zkritizovat.
joe
Profil
Nenavazují, protože odkazy v li nemají float: left
Dranel
Profil
joe
Oóó. Díky. Mohl bys mi ještě prosím vysvětlit, proč musí mít odkazy v li float:left? Jaktože to nestačí samotným li?
Měsíček
Profil
"Jaktože to nestačí samotným li?"

Samotným li to stačí .. prohlížečům to nestačí, protože ty to vlastně chceš po <a> ne po <li> a tam se tuším z li vlastnost float nedědí.
Dranel
Profil
Měsíček
Ach ták. Nuže dobře tedy. A první problém? Určitě to máte všichni v kapse. Já to měl taky, ale někde mi to vypadlo...
Manq
Profil
Dranel
Nastavit overflow:hidden; jsi zkoušel?
joe
Profil
Dranel
viz. jak napsal <del>Sluníčko</del> Měsíček.

Ten první problém nechápu, asi se v mé lišce neprojevuje :)
vertigo4
Profil
joe
Měsíček
Moc nechápu, proč nastavovat odkazům float?
joe
Profil
vertigo4
Si to vyzkoušej bez float a pak se nebudeš ptát :)

---

I když pravda, stačilo by odebrat line-height. Ale vím, že s tím jsou někdy problémy a vždycky dávám li a odkazu float left.
Dranel
Profil
joe
Podívej se na ten web ve FF a v IE. Konkrétně na menu. V IE je kolem menu modrý rámeček - tak to má být. Ale ve FF je spláclý nad menu. Mimochodem line-height u odkazů na 0 nepomáhá.

Manq
Čemu proboha?

vertigo4
Taky jsem to nepobral, ale funguje to.
Manq
Profil
Čemu proboha?
Pro Boha ne. Pro #nav nebo UL. Spíš #nav.
joe
Profil
Dranel
Už chápu, v tom případě stačí ul definovat jako clearfix, protože li a a máš plovoucí, tím pádem se šířka ul neroztahuje na výšku, v IE ano.

Vymazáním line-height to pomůže, zkoušeno ve FireFoxu ;-)

A to overflow: auto taky funguje.
Manq
Profil
Ještě samozřejmě pomůže float:left pro UL. Klasický problém.
Bubák
Profil
Oóó. Díky. Mohl bys mi ještě prosím vysvětlit, proč musí mít odkazy v li float:left?
Stačí nastavit odkaz jako blokový (používám). Floatované položky se taky chovají, jako blokové. Takže to vyjde nastejno.
Dranel
Profil
Bubák
Díky. Vždy mám radši lepší - logičtější - řešení. Hned jsem to nasadil :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0