Autor Zpráva
Mirek15
Profil *
čau,

nevim proč, ale na jedný stránce ( http://spotreba.xf.cz ) se mi obsah (container) umisťuje s odsazením tak 30% zleva a 70% zprava...

použil jsem klasický parametry pro centrování:

body{text-align:center; margin:0px auto}

Neví někdo, co s tim dělat?

Jinak pokud máte k tý stránce ještě nějakou kritiku, rád si ji poslechnu, resp. přečtu...
yFang
Profil
Mirek15
<div id="container"> Tenhle div se centruje správně, zkus mu nastavit border, abys to viděl. Problém bude nejspíš někde uvnitř něj.
centi
Profil
Mirek15
V #container máš definovaný ľavý i pravý padding, ktorý sa započítava do výslednej šírky elementu. Takže od tvojej šírky 924px potrebuješ odčítať ľavý+pravý padding. Toto platí pre všetky prehliadače okrem IE, kde sa padding do šírky nezapočítava, takže pre IE musíš nechať šírku pôvodnú, teda 924px. Ako, to už je na tebe (hack pre IE, podmienené komentáre, ...).
Str4wberry
Profil
Toto platí pre všetky prehliadače okrem IE, kde sa padding do šírky nezapočítava, takže pre IE musíš nechať šírku pôvodnú, teda 924px.
Ne tak docela.
Mirek15
Profil *
ajo, na to sem zapomněl...v šabloně vidíte, že hacků jsem tam vložil spoustu...takže to nebude problém
Mirek15
Profil *
dík
Mirek15
Profil *
tak jsem to zkusil, akorát že obráceně (pro standard jsem zapsal šířku 924 a hack jako šířka + padding), ale žádnej výsledek... pořád se to centruje tak divně mezi left a center...
srigi
Profil
použil jsem klasický parametry pro centrování:

body{text-align:center; margin:0px auto}


Ale to si pouzil chybne! Prve pravidlo (text-align) mas dobre, ale margin: 0 auto sa neaplikuje na body ale na potomka! Asi takto:
<body>
  <div id="page">
  <p>Lorem ipsum dolor sit amet</p>
  </div>
</body>

...
body{ text-align:center; }
#page { margin:0 auto; }
Mirek15
Profil *
jj, na to jsem taky zapomněl...ale nakonec to bylo v tom, že jako pozadí mam obrázek, kterej se směrem dolu neustále kopíruje a vytváří "stínový efekt"...zadal jsem mu parametr repeat-y, abych měl jistotu, že se nebude kopírovat horizontálně...a pak jsem zadal jinou šířku než ten obrázek má...takže pozadí se vytvořilo užší než byl div zahrnující obsah stránek...

=>div se centroval správně, akorát já jsem viděl jen jeho větší levou část, pač zbytek splýval s barvou, která je určená pro body...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0