Autor Zpráva
Tomáš180
Profil *
Vytvořil jsem pomocí html a tabulky stránky (neovládám php ani css), kde jsem nastavil aby se šířka přizpůsobovala šířce okna (pomocí width). Všude to funguje, jen v Opeře to blbne. Ani by mně tolik neudivilo, kdyby se to dělo na všech stránkách na dané adrese, ale jde jen o dvě, přičemž mají naprosto stejně nadefinovaný kód jako ostatní a co se týče obsahu, má stejné vlastnosti jako na ostatních stránkách (text, který je nutno zalamovat, ...). Jde o Operu, verzi 9.27. Na jiném počítači mám nejnovější Operu 9.50 a tam to funguje správně. Chápal bych, že to může způsobit starší verze prohlížeče, ale to by přeci nefungovali všechny stránky a ne jen dvě. Nevíte někdo, čím by to mohlo být způsobeno, a jak to napravit? Děkuji
Davex
Profil
Možná vím čím by to mohlo být, ale nemám dostatek vstupních informací. Netuším co a jak blbne, natož jak to má neblbnout. Přidej odkaz na problematickou stránku, třeba někoho něco napadne.
Philber
Profil
tj. ukaž kód až pak se dá o něčem povídat teď se to dá dost těžko nějak napovědět. Snad mezery to jsou zmetkové ale lepší bude když uvedeš zdrojový kód...
Tomáš180
Profil *
Takže odkaz: www.trat-180.wz.cz
Pozor: blbne to jen v Opeře 9.27. Prostě, když kliknu na události na trati a na trať 180, tak se roztahnou a jsou dvakrát širší než okno. U ostatních se to neděje. Zkoušel jsem už i dát stránce pevnou šířku 1000 pixelů a je to úplně stejný problém.
Klárka
Profil
</td>
<td width="820" valign="top">
<p><h2 align="center">Trať 180</h2></p> - na téhle jediné je 820

</td>
<td width="1100" valign="top">
<p><center><h2>Události na trati</h2></center></p> - toto je na všech ostatních stránkách

není to tímhle?
Tomáš180
Profil *
Ne, už jsem to opravil, všude je 1100. 820 tam bylo, protože jsem zkoušel pevnou velikost tabulky, ale výsledek byl úplně stejný.
Davex
Profil
Nejdříve zkus:

1. ukončit tabulku tagem </table>
2. přidej znak rovná se mezi target"obsah"
3. odstraň tagy <p> a </p> okolo nadpisu <h2></h2>
4. u tabulky odstraň height="1024"
5. a nastav šířku celé tabulky na width="100%"

Pokud by to nepomohlo, tak se na to potom podívám - tuto verzi Opery nemám zrovna po ruce.
Tomáš180
Profil *
Tak </table> jsem doplnil, dík za upozornění, na to jsem úplně zapomněl. S tím target"obsah" máš taky pravdu, ale jelikož to bylo kvůli rámům, které jsem nyní nahradil právě tabulkou tak to už nevadí. <p> jsem odstranil, výšku 1024 jsem nechal, chci alby byly stránky minimálně takhle vysoké, šířku 100% jsem doplnil ale bohužel výsledek je stále stejný.

Jsem jedině rád, pokud to v jiných prohlížečích neděje, ale přesto by mně zajímalo, proč tady ano, už z principu.
Davex
Profil
Rozšiřování stránky v Opeře způsobují ty vložené fotografie. Zmenši je např. pomocí IrfanView na požadované rozměry a v elementu <img> jim nastav skutečnou šířku a výšku (width a height).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0