Autor Zpráva
Cody
Profil
Ahoj,
mám problém s jedním webem, který dělám, teda spíš upravuju šablonu v Joomle. Mám jeden problém ketrý je společný pro obě IEčka a druhý, který dělá jen IE 7. Popíšu postupně, týká se to menu na webu http://web.ilom.cz.

1. Obě dvě IEčka mi nějak divně posouvají druhou úroveň menu - příklad: pokud si ve Firefoxu najedu na Knihovna - Články z Lomu -> rozbalí se mi submenu. Kdežto v IE je posunuté. Když jsem se pokoušel to v CSS jen pro IE posunout, posunul se mi jen text a nedokázal jsme za boha posunout to pozadí. Zvláštní je, že hoover je posunutý blíž korektně. O to víc je to pro mě záhada, dokážete mi někdo pomoct?

2. Problém s IE 7 - nemizí menu, pokud v IE 7 najedu třeba na O nás - Kdo je Lom a pak na Programy - Táto jak na to --- tak mi zůstává viset pozadí menu, tedy červené bloky a nemizí. Netuším čím to je a hlavně proč to dělá jen v IE 7. Dokážete někdo pomoct?

Protože vím, jak jste všichni vytížení nabízím za funkční řešení oslavnou báseň (pro romantiky) a nebo láhev vína (pro pragmatiky). Trápím se s tím fakt dlouho a rád si nechám poradit od zkušenějších.

Děkuju moc za Váš čas...
Kapr
Profil
Tak tvuj 2. problem ted resim taky a taky na joomle ..... Dokazal jsi to uz nejak opravit ? Docela by me to zajímalo jak na to ! V IE7 mam misto obrazku cernou caru a v IE6 mam obrazek, kdyz sjedu se stránkou dolů a menu zmizi a najedu nahoru misto obrazku je cerna plocha po najeti na odkaz v tom menu se misto cerne plochy zobrazi zase obrazek. v IE7 je porad cerna plocha netusi nekdo co s tim nebo jak na to ? jedna se o stranku HTweb.cz

kapr
Profil *
Vyrešeno bylo to u bilich odkazu vlastnost background: none po pridani barvy vse v poradku IE barvu none asi neumi.
Cody
Profil
kapr Díky, v něčem málo to pomohlo, ale stále se nedokážu zbavit v IE toho bloku a nevím co to je zač:-( Viz obrázek:
Měsíček
Profil
Koukněte do CSS stylů a snižte margin či padding.
Cody
Profil
Měsíček No o to se právě snažím, ale nějak nedokážu přijít na to, který zápis to v CSS ovlivňuje :-(
kapr
Profil *
Ja kdyz nemuzu najit nejaky styl menu nebo tak neco tak si vzdycky nekam pripisu border solid blue 1px a hned vidim co dany stly upravuje. Osvedčená metoda.
Cody
Profil
kapr Díky, tak tohle jsme fixnul, nějak...


Dokážete mi někdo poradit s bodem č. 2?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0