Autor Zpráva
karel.
Profil *
Ach jo. Tak nějak nevím, jestli to doteď úplně šlo mimo mne, nebo co... no k problému.

Mám obrázek pozadí, veliký, aby obsáhl různá rozlišení. Mám v něm nějaké okraje a znázorněno i vlastní pozadí obsahu. Teno obrázek mám hozen třeba do body vycentrovaně. Problém však je, že když tam pak hodím div, který také vycentruju (a má "lichou" šířku), tak se prostě nepřekrývá s tím mým namalovaným vycentrovaným pozadí obsahu.

Jinak se chová IE, jinak se chová FF a jinak se chová Opera. Dokonce jsem si udělal i testovací stránky, kde jsem testoval různé liché a sudé šířky, prostě všechny možnosti - avšak shodu v prohlížečích jsem nenašel. Vždycky je to někde o pixel mimo, mnohdy se to chová i tak, že jak zužuji okno, tak se to někde překrývá, a někdy to zas lítá pryč.

Někdo prosím nějakou radu?
Venca V
Profil
Máš více možností:
1./ Udělat to nejspodnější pozadí tak, aby ten jeden pixel nevadil
2./ Udělat dvě verze toho pozadí, jedno podstrčit Exploreru 6 a druhé ostatním prohlížečům (z vlastní zkušenosti vím, že se tak chová jen IE6, který neumí margin:auto)
karel.
Profil *
No nad 1. jsem samozřejmě také přemýšlel, ale myslel jsem, že přece není možné aby na tento problém neexistovalo přesné řešení.
No a 2. možná překvapivě také ne, protože když jsem to předpokládal a po nevím jak dlouhé době jsem teda vyšpekuloval FF a IE, tak mě málem omývali, když jsem zjistil, že v Opeře to zase nejde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0