Autor Zpráva
dependos
Profil *
Ahoj, můj problém sice není přímo programátorské významu,
ale protože programuju, odvíjí se od toho další moje práce.

Mám Win XP profi, po jeho přeinstalaci na nLite ořezanou verzi XP Profi mi nyní začali prohlížeče jaksi blbnout. Jo, ještě jsem po přeinstalaci provedl čistku disku - CCleaner, Wise registry cleaner, Rootkit a zapojil také Driver Genius Professional, tak jestli není problém tady. O co jde:

Ve FF se mi začalo špatně zobrazovat stadnardní písmo, které dříve bylo font:normal xxpx ... tak se změnilo na font:bold xxpx .. (tím chci říct, že se změnila pouze hodnota na font-weight: z normal na bold), to u FF.

V Opeře ten samý problém až na to, že z normal se změnilo na italic. IE jsem radši ani nezkoušel, ba ne, zkusím, moment ...

Tak IE je na tom jako Opera, z normal se změnilo na italic a to na všech stránkách, třeba toto písmo co píšu je tučně a před reinstalací bylo normální. Když se podívám nahoru nad tento formulář, tak vlevo modré a:linky jsou tak jako dřív a vpravo vše černé (sloupce Odpovědi Poslední příspívající Zasláno) tučně, dříve byly normálně.

Nejdřív jsem si myslel, že někde změnili css formátování, ale děje se to skoro na všech stránkách.

kde může být problém, nějaká knihovna v registech?

díky za každou radu.
dependos
Profil *
Hmm, tak vidím, že celej můj příspěvek je tučně :(
Bubák
Profil
Napřed koukni, jaká máš dostupná písma v systému.
dependos
Profil *
Víš že to asi bude tím? Jenom nechápu, proč mi čistící programy odebraly část Fonts. Nevíš kde je získám zpět?
mpark
Profil
Viníkem bude pravděpodobně program Wise Registry Cleaner, má v nabídce "čistění" kromě registrů i Písma, zvuky ve windows apod.
dependos
Profil *
Ve snaze to nějak řešit jsem si včera v noci nainstaloval i Linux - verzi Ubuntu 8.04 - Hardy Heron - a moc se mi líbí, asi u toho zůstanu. :)
despendos
Profil *
Tak jsem se k tomu opět dostal a vyřešeno. Dobře poradil Bubák, bylo to chybějícím písmem. Odpovídající Verdana je ke stažení zde v .exe samoinstalačním souboru:
http://sourceforge.net/project/downloading.php?groupname=corefonts&fi lename=verdan32.exe&use_mirror=kent

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0