Autor Zpráva
lukas2
Profil *
Dobry den,

jak vsichni vime, pokud jsou na pocitaci Windows XP se Servis Packem 2, tak v pripade zobrazovani stranek z disku temer neustale vypadavaji silene hlasky v hornim "security" panylku Internet Exploreru. Deje se to pokud je na strance javascript, v CSSku filter a expression a treba i pokud se ma zobrazit PDF soubor v ramci prohlizece.

Muzete mi ale rict, jak s timhle mam udelat prezentacni CDcko? Do teto chvile jsem proste udelal normalni HTML prezentaci, vypalil ji na CDcko, k tomu prihodil autorun.inf a jeden exac spustit.exe, ktery mi otevrel nejaky konkretni startovaci HTML soubor na tom CDcku. Prezentace se zobrazila a uzivatel si klikal.

Jenze nyni bere MSIE soubor ulozeny na harddisku i na CDcku (!) jako potencionalniho zaskodnika a porad zobrazuje hlasky o "zablokovani aktivniho obsahu". Je nejaky zpusob, jak to obejit?

Kdyz jsem to poprve zkousel na svem pocitaci, tak mi Windows zobrazily dialog ve stylu "Stranka na CD se snazi..." spolu s volbou "Tento dialog uz nikdy nezobrazovat". Inu zaradoval jsem se: "V Microsoftu na to nezapomeli a tenhle problem s multimedialnimi CDcky osetrili." Ale ouha, pote, co jsem to zkusil na firemnim kompu do me neustale jebaly ty silene hlasky "zablokovani aktivniho obsahu...". Zatim jsem treba vsechny PDFka oteviral do externiho okna, asi to zmenim, aby se ta priblbla hlaska zobrazila userovi "jen" jednou.

Diky.
flz
Profil
skus to spravit vo flashi alebo power pointe
izsak
Profil
Použi Mark of the Web
Fred
Profil
izsak Tak to je hustý ;-)
izsak
Profil
Fred
Ako všetko, čo súvisí s Tridentom.
Fred
Profil
S prominutím taková hovadina jako řádek komentáře <-- saved from url=(0014)about:internet --> a může si to zase dělat téměř co chce :-) No to je mi ale bezpečnost.
izsak
Profil
Našťastie potom stránka stále podlieha pravidlám definovaným pre Zónu internet.
lukas2
Profil *
izsak: Diky, si king, ze vis takovyhle veci.

Ale trosku mi to nefunguje, jakmile tam hodim ten radek, tak prestanou fungovat i normalni odkazy na jine stranky na disku - odkaz treba na seznam.cz ale funguje (ale bezpecnostni panylek se opravdu nezobrazuje). Testoval sem to na docela malinke strance s jednim odkazem, takze to vim docela urcite. Pokud ale se ale po kliknuti ma zobrazi javascript, tak se skutecne rozjede, bohuzel ma asi docela osekane funkce a na zvolani window.open skonci s hlaskou "pristup odepren". Zavolani alert() ale funguje dobre.

Pisu to jenom proto, abyste pripadne vedeli, uz sem se vnitrne smiril s tim, ze vsechny PDFka (mimochodem asi 600) zkonvertuju do JPEGu a odkaz na PDF zdroj necham jako alternativni.
lukas2
Profil *
Musim rict, ze konverze nekolika stovek PDF souboru do JPEGu byla velke dobrodruzstvi. Vsechno slo celkem fajn, ve Photoshopu jsem udelal action a batch, ale problem byl, ze pri kazdem otevreni dalsiho souboru otevrel Photoshop i nejaky prihlouply dialog a cekal na zmacknuti entru. Vyresil jsem to tak, ze jsem klavesu enter zatizil mobilem tak, aby byla neustale zmacknuta.

To jen tak pro pobaveni.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0