Autor Zpráva
Niky
Profil *
pracuju na ww stránkách, které dělám i pomocí css. Používám IE 7, stránk se mi v něm zobrazovaly dobře, podle mých představ. Potom jsm si nainstalovala Mozillu Firefox verze 3.0.3 a v ní se mi zobrauje snad úplně všechno špatně (resp. dobře, protože špatně prý zobrazuje iE).
Ja vyřešit toto dilema?
Mám stránky dělat tak, aby se mi správně zobrazovaly v M F a pak je testovat v ostatních prohlížečích?

Nebo bude lepším řešení, když toho z CSS použiju co nejméně a použiju framy místo divů?

Budu ráda za vaše rady a sdílení vašich zkušeností s váma.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Niky:
v ní se mi zobrauje snad úplně všechno špatně (resp. dobře, protože špatně prý zobrazuje iE).
Pro pořádek říkejme „špatně“ tomu zobrazení, které ti nevyhovuje. Naříkání „sakra, zobrazuje se mi to úplně dobře“ by totiž znělo divně.

Mám stránky dělat tak, aby se mi správně zobrazovaly v M F a pak je testovat v ostatních prohlížečích?
Ne. Laď web krok za krokem ve vícero prohlížečích, uvidíš jednotlivé nuance hned a předejdeš tak nepříjemným překvapením po dokončení. Co bys poradila malíři, který by se ptal, jestli má při kreslení nosit růžové brýle nebo bledě modré?

bude lepším řešení, když toho z CSS použiju co nejméně a použiju framy místo divů?
Skoro určitě ne. Rámy sice mají docela dobrou podporu napříč prohlížeči, ale hromadu nevýhod pro uživatele.
Nejlepším řešením teď bude, když sem vložíš adresu své problematické stránky, my se na ni mrkneme a poradíme, v čem je přesně zádrhel.
Niky
Profil *
Na internet jsem je zatím ještě nevložila, ale asi to bzzy udělám.

odpověď, které jsme se obávala. Ladit v několika různýách prohlížečích zároveň. To zabere strašně moc času. Spíš bych potřebovala pro začátek vědět, jak správně psát HTML kód a CSS, aby mi to pobraly všechny prohlížeče a pak už jen vědět, které vlastnosti jednotlivé prohlížeče podpurují akteré ne.

Jinak píšu v Poznámkovém bloku. Pomůžu si, když stránky budu dělat např. v Golden HTML editoru? Myslím tím, jestli mi to zapíše ten kód tak, aby to uměly prohlížeče lépe interpretovat.
Plaváček
Profil
Niky

Chce to trochu studia. Vlastně popravdě, chce to více studia. Možná hodně děsně příliš moc studia a praxe.

Takže si polož otázku, co je pro tebe důležitější. Jestli hodláš jenom publikovat zajímavý obsah, pak může být Golden HTML editor dobrou volbou, protože prohlížeče si v drtivé většině případů nějak poradí. Pokud se ale chceš věnovat nějak hlouběji tvorbě webu, pak sympaticky přehledný přehled kompatibility najdeš třeba zde:

http://www.quirksmode.org/css/contents.html
Marián
Profil *
Ahojky Lidi potřeboval bych poradit. Vytvořil jsem www stánky, mám IE7. A stránky se mi zobrazují správně. Můj kamarád používá Mozilu a prý se mu vše zobrazuje jinak. Nevím co s tím. Nahlédnutí www.speedfreaks.cz Děkuji za odpověď.
svadla
Profil
Marián

V prvni rade nainstaluj FireFox at to vidis. Ja nejsem schopen rozeznat jak to ma byt spravne - verny text na cernem pozadi se opravdu spatne cte.
A IE na zkousku co je spravne nemam.
Toxi-k
Profil *
Ahoj vsichni.

Udelal sem si novy stranky. Je fakt ze s HTML me pomahal kamarad. Jenze on ma doma jen operu a IE. V tehle dvou se to zobrazuje uplne super ale ve FF se mi stranka nekdy spatne nacte(menu, nebo chybi obrazky) a nebo kdyz se to nacte tak sou tam takovy maly prouzky. Kdyby nekdo z vas se na to mrknul a poradil me kde je problem, bylo by to moc fajn. dikec

stranky najdete tady Toxi-K
panther
Profil
Toxi-k
a co kdyby sis takhle založil vlastní vlákno?

Jinak, odpověď pro tebe bude znít jako u předchozích tázajících se. Průběžně testuj ve více prohlížečích kařdý krok, rozdíly uvidíš sám a hned..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0