Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, mám takový problém, když jsem měl 256 MB RAM, Windows XP a Firefox, tak po delším používání si Firefox načetl:

50% CPU, 125 800 kB (správce úloh systému windows) po upgrade na 2 MB RAM se v podstatě nic nezměnilo:

50% CPU, 668 180 kB ... a postupně se zvyšuje až se nedá používat

Nevíte někdo čím je toto způsobeno a jak by se tomu dalo zabránit ... ???

díky
Měsíček
Profil
Zvláštní .. verze?
H13
Profil
Obojí, jak verze 2, tak i verze 3 :-(
Davex
Profil
Mohl by to způsobovat nějaký plugin. Zkus je povypínat.
Gekon
Profil
Potýkám se se stejným problémem. Po startu počítače má něco málo přes 20 MB, po pár hodinách používání (klidně i s několika vypnutími) žere klidně i 1,5 GB.

Davexova rada nepomohla, tedy alespoň v mém případě.
Davex
Profil
Pokud se jedná pouze o zabranou paměť, tak mohu doporučit povypínat kešování vykreslených stránek. Viz. Firefox Knowledge Base: High Memory Usage. V případě problému kolegy H13 s vytíženým CPU to bude asi těmi rozšířeními.

EDIT: Přehled problematických rozšíření
Mastodont
Profil
Podle mne to dělá Flash, měl jsem stejný problém.
H13
Profil
Davex
CPU - díky, našel jsem tam dvě problematický rozšíření - vyzkouším je povypínat

kešování - to by mohlo celkem sedět, protože se to stává hlavně, když např. nechám otevřenej firefox s např. 8 záložkama, pak to roste celkem hodně (no a jestli je tam ještě někde nějakej flash ... )

Gekon
(klidně i s několika vypnutími)
já to řeším - CTRL + ALT + DELETE -> Správce úloh - procesy -> FF - ukončit proces, protože jak píšeš, vypnutí nepomůže

díky všem za rady
srigi
Profil
H13
Blokujes reklamu? Dost to pomaha znizit naroky stranky. Odporucam aj rozsirenie no script, ktore defaultne zakazuje JS na stranke.
H13
Profil
srigi
reklama: neblokuju (jsou důležitý)...

JS můžu zakázat pomocí webdeveloper rozšíření a to už jsme u toho, zakázat JS a reklamy pomocí nějakého rozšíření a teď co bude horší - nainstalovaný rozšíření nebo JS ?
srigi
Profil
H13

Nie kazde rozsirenie ma mem leaky, za NoScript a AdBlock+ sa mozem zarucit.
H13
Profil
ok, díky, vyzkouším

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0