Autor Zpráva
DeHeT
Profil
Dobrý den,
řeším zapeklitou záhadu, proč se tento hotel v IE 7 http://www.bed.cz/en/detail.aspx?dat=1&IDHotel=399 zalamuje a rozpadne se tak design stránky. Ve FF i Opeře je vše v pořádku a největší záhadou je, že všechny ostatní hotely jsou také v pořádku - i v IE (můžete otestovat například změnou IDhotelu na jiné).

Stránka se generuje z interního systému, proto problém musí být někde v textech které se mění (design zůstává) - nechápu ale kde problém nastává, protože např. v textu nejsou žádné tagy (tak co to zalamuje?). Kdo mi pomůže vyřešit tuto záhadu? :-)


Děkuji za rady
DeHeT
Profil
Nikdo nemá žádný nápad? :(
X-force
Profil *
Nech si to projet validatorem
DeHeT
Profil
Validní to není - a co?
To přeci není garance toho, že se to vždy zobrazí správně. Stránka se zobrazuje tak jak má ve všech prohlížečích (a není validní), jen tento jeden konkrétní hotel ne - takže spíš jde o to co je na něm tak výjimečného. Nic nemůžu vykoumat.

Díky za odpovědi
Chamurappi
Profil
Reaguji na DeHeT:
Máš v popisu hotelu za „atmosphere of this place“ skoro dvě stě pevných mezer, které se nevejdou do příslušného sloupce.
Odstavce odděluj raději pomocí <p>, ne pomocí <br> a už vůbec ne pomocí mezer.
DeHeT
Profil
Chamurappi

No opravdu to je tím. Děkuju moc za radu - tohle bohužel ale nemůžu já příliš ovlivnit, protože ten text si tam vkládají z administrace přes html editor. Ale zkusím vylepšit funkce pro pročištění vkládaného textu.

I když abych pravdu řekl, poměrně značně mě překvapuje že obyčejné mezery (ne tvrdé &nbsp; - to bych chápal) IE interpretuje takto. Myslel jsem že všechny bílé znaky "smrskne" na jednu mezeru a tím to končí.

Ještě jednou děkuji,
s pozdravem DeHeT
Chamurappi
Profil
Reaguji na DeHeT:
Tohle ovšem jsou tvrdé mezery. Onzačíš-li si všechen text, uvidíš je i v jiných prohlížečích.
Jmenné entity jsou pouhý prostředek pro zapsání netradičních znaků, které do HTML kódu stejně jdou zapsat přímo. Entita &nbsp; běžně jen zastupuje znak, který v tvém kódu leží ve své přírodní podobě (takže vypadá jako mezera).

Mohl bys ještě sloupci přidat overflow: hidden a tím zlikvidovat vše, co přesáhne jeho šířku, ale s ohledem na trestuhodně nepřemýšlející uživatele administrace bude lepší, když výstup z editoru pořádně pročistíš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0