Autor Zpráva
Jont
Profil
Ahoj, pod celým obsahem stránky mám nastavený blok, který je vystředěn a má mít šedé pozadí. V IE i Opeře to normálně funguje, ale ve FF se ta barva nezobrazuje. Ale když dám třeba písmo zarovnané doleva, tak se to projeví.

Mám to v dokumentu takhle:
<div id="vzadu">
<div id="hlavicka">hioejoi</div>
<div id="levy">jndipd</div>
</div>

A to vzadu má tyhle hodnoty:
margin: 0 auto;
width: 950px;
background-color: gray;
text-align: center;
padding: 0px;

Když dám ale padding třeba 5px, tak se zobrazí šedý prostor kolem hlavičky.

Fakt nechápu, proč to v tom FF nefunguje (v IE 7 a Opeře 9,52 to jede ok). Nevíte v čem může být chyba?
Dík

P.S.: Ta moje stránka samozřejmě není tak jednoduchá, je tam hodně php. Můžete to na to mít nějak vliv? Opakuji ale, že kromě FF to všude funguje dobře.
Plaváček
Profil
Jont

Bez ukázky celého kódu lze jen těžko hledat řešení. Zkus být konkrétnější. S PHP to určitě nijak nesouvisí.
panther
Profil
Jont
tipoval bych to na chybějící cleaner.
Plaváček
Profil
panther

Já také, ale to by se nejspíš projevilo i v Opeře. Proto jsem požádal zakladatele vlákna o upřesnění.
panther
Profil
Plaváček
Já také, ale to by se nejspíš projevilo i v Opeře.
Já jsem totiž přeskočil ten první řádek původního příspěvku, soudil jsem dle názvu vlákna.

Proto jsem požádal zakladatele vlákna o upřesnění.
Dobře jsi udělal ;-)

Jont
raděj než celý kód, zkus dát odkaz na problematickou stránku.
Jont
Profil
no mám to na lokálu, ale pro vás jsem teda vytvořil takovou ořezanou verzi a dal ji na svůj web: http://www.jontes.info/ruzne/stranka.html
a na kód se teda i můžete podívat. to by mě fakt zajímalo, co to je. pak prosím napište, jak se vám to zobrazuje v tom FF. dík
Plaváček
Profil
Jont

Zkus tohle:

#vzadu {
background-color:gray;
margin:0 auto;
padding:5px;
text-align:center;
width:950px;
overflow:hidden
}
Jont
Profil
Dík moc, s tím overflow: hidden to je už ok. Záhada je vyřešena :). To je nějaká specialitka FF nebo co?
Plaváček
Profil
Jont

Nestudoval jsem tvůj kód dopodrobna, takže kvalifikovanou odpověď ti nedám. Ale vzniklo to tím, co navrhl panther. Tedy řečeno kodérsky nevyklírovaným floutováním. Mnou navržené řešení je jedním z možných.

Přečti si něco o float a clear http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_12_archiv.html#1071056082
Jont
Profil
zkusím to přečíst, ale mě to připadá někdy dost složité, kdo se v tom má vyznat. takové php si na styl nepotrpí a přitom se s ním dají dělat dobré kousky :).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0