Autor Zpráva
Broli
Profil *
Mam problem s doladenim CSS pro IE. Konkretne na http://webdesign.czechian.net/design/dancemarathon/www/ mam u polozek menu (li) border-left. Ve FF i Opere se to zobrazuje normalne, ale IE s tim opravdu zajimave zapasi. Ten okraj mizi a zase se objevuje v zavislosti na refreshi, scrollovani, prejeti ukazatelem mysi apod. Absolutne si s tim uz nevim rady.

Drive jsem narazil na podobny problem, kdy v IE mizely a zase se objevovaly nektere prvky, ale vzdy se mi ti podarilo vyresit prirazenim vlastnosti height: auto. To ted nefunguje.

Dokaze mi nekdo z vas poradit, co s tim? Nebo budu muset pro IE ten okraj "vypnout"? I kdyz ono by to mohlo byt i zajimave "zpestreni" designu ;o)
Petra
Profil
Hledej "peekaboo" :-)
Miškin
Profil
Teď jdu řešit něco podobnýho asi tady http://interval.cz/clanek.asp?article=3137
> nastavme vlastnost position na hodnotu relative
Broli
Profil *
position relative jsem zkousel jiz drive, bohuzel, to udela jeste vetsi zmatky... konkretne se okraj objevi mezi textem a obrazkem nadefinovanym u LI. A aby to nebylo prilis jednotne, tak u prvniho prvku se pro zmenu neobjevi obrazek vubec.

Pokud odstranim vlastnosti list-style-position: inside, zmizi obrazky u vsech LI. Navic ve FF se samozrejme odsunou obrazky zcela mimo pozadovanou pozici
Plaváček
Profil
Pro ul#menu nastav width:100% a je po problému.

Mimochodem, nemáš tam těch DIVů nějak moc najednou?
Fred
Profil
Tohle si nepamatuji přesně, zkus nastavit body{line-height:1.2em;} to taky řešilo jeden z těhle záhadných bugů IE. Moooc pěkný stránky oproti těm nahoře v doméně :-) Ach ta kovářovo kobyla ;-)
Broli
Profil *
Pro ul#menu nastav width:100% a je po problému.
// bohuzel nemam, ted je ten okraj mezi tim obrazkem u LI a textem, ja potrebuju, aby byl pred obrazkem
jj, priznavam, ze tech DIVu je tak dost, ale tak vadi to necemu? aspon mam zaruceny, ze se to zobrazuje spravne (az na zminene menu) a snaze se to edituje.

body{line-height:1.2em;}
// bohuzel take zadny vysledek :(
Ano, uznavam, ze ten web je pro ostudu, ale nemam proste cas to predelat :( Delal jsem ho pred 2 roky a ucil jsem se na nem php. O nejakem CSS layoutu jsem tedy ani neuvazoval a nafrkal to do tabulek... potreboval jsem si vylozene vyzkouset php. Mam v planu to predelat, ale ted holt neni cas...
Plaváček
Profil
No jo. ale to jsem asi nepochopil, jak se ti tam načítají ty obrázky? Při nejlepší vůli se v těch mnoha divech ztrácím :)
Anonymní
Profil *
obrazky u LI jsou definovane vcelku normalne:

ul#menu {padding: 0px; margin: 0px; font-family: "Times New Roman", Times, serif; font-size: 1.2em; width: 100%; }
ul#menu {margin: 0px 0px 2em 0px; padding: 125px 0px 25px 0px; background-image: url(images/bg-page-menu-bottom.png); background-repeat: no-repeat; background-position: 10px 0px;}

ul#menu li {list-style: none; list-style-position: inside; padding: 7px 0px 7px 5px; vertical-align: middle;}

ul#menu li.nr1 {list-style-image: url(images/li-1.png);}
...
ul#menu li.nr9 {list-style-image: url(images/li-9.png);}

ul#menu li {border-left: 5px solid #900; height: 100%; }
ul#menu li:hover, ul#menu li.active {border-left: 5px solid #cc9;height: 100%;}

na okolnich DIVech imho nezalezi... Vetsina z nich tam ma vyznam jen z hlediska vytvoreni pozadi stranky ..teda spis poskladani celistveho pozadi z dilcich prvku
Plaváček
Profil
Pak tedy ale nerozumím tomuto?

ul#menu li {border-left: 5px solid #900; height: 100%; }
ul#menu li:hover, ul#menu li.active {border-left: 5px solid #cc9;height: 100%;}

nemělo by to být spíš

ul#menu li a {border-left: 5px solid #900; height: 100%; }
ul#menu li a:hover {border-left: 5px solid #cc9;height: 100%;}

IE neumí hover na ničem jiném než na odkaze
Broli
Profil *
jj, to vim... ale tam jsem uvazoval tak, ze v IE se proste nebude pri hover zvyraznovat border. Holt kdyz to neumi, tak neumi... :)

Zkusim to ale jeste prepsat tak, ze roztahnu ten odkaz na cele LI a dam ten obrezek do pozadi A. Treba to tak pujde sladit spis nez vyse uvedenym zpusobem
Broli
Profil *
tak ted uz to snad vypada lip... taky me to mohlo napadnout driv, resit to takhle :(
Nicmene drobnou zahadou je mi tam 1px mezera objedvujici se v IE a FF.

V IE je pod aktivnim prvkem menu. Pokud si zvetsim font, zmizi.
Ve FF je zase stale pod druhym prvkem menu (program). Pokud zvetsim font, presunuje se pod dalsi prvek.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0