Autor Zpráva
AznoH
Profil
Hezký den,

stránky Jankoweb se mi v IE7 zobrazují velmi podivně. Mam tam několik komentářů, které jsou orámované a ty mi v IE7 skoro úplně zmizí, zobrazí se jen kousky rámečků... Stejně tak, ale mám pocit, že to se děje až po rolování stránky, se mi na všech stránkách v IE7 "trhá" grafické pozadí okrajů stránky. Viz

- chyby jsou červeně označeny.

Pro porovnání ještě, jak stránky mají vypadat:

(v Opeře a FF žádný problém).

CSS stránky jsem dal podle návodu přímo do hlavičky (takže tam jsou teď špatně cesty k obrázkům, mimo těch toho grafického okraje).


Nevíte někdo, čím to může být? Za jakékoli nápady předem děkuji... :-)
j_hajsl
Profil
není to něco podobného .... http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=86368&forum=7&page=-1 ????
Miloš
Profil
Peekaboo.
Přidej relativní pozici pro .kom_obsah:
.kom_obsah {position: relative;}
AznoH
Profil
Peekaboo.
Přidej relativní pozici pro .kom_obsah: .kom_obsah {position: relative;}
Diky moc, komentare se uz zobrazuji jak maji... :-)

není to něco podobného .... http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=86368&forum=7&page=-1 ????
Asi to bylo neco podobneho, diky:-)

Aby z toho kdyztak meli neco i ostatni, pridavam kus css:

.kom_blok { //div obalujici cely jeden komentar
 border: 1px outset silver;
 margin: 20px;
 padding: 10px;
 position: relative;
 width: 100%;
}

.kom_obsah { //div obalujici obsah komentare
 border-top: 1px dashed silver;
 position: relative;
}


Ke spravnemu zobrazeni komentaru stacilo pridat jednu vyse oznacenou vlastnost.

Ted jeste to potrhane pozadi, to se mi stale nedari spravit... :-(
Miloš
Profil
Potrhané pozadí spravíš tak, že z CSS vyházíš veškerý background:transparent (bez náhrady).
Pro FF/Operu není transparent třeba zapisovat a Exploreru se to očividně nelíbí.

Mimochodem – nemáš definovanou barvu pozadí pro body – nespoléhej na to, že ho budou mít všichni bílé.
Já ve své Opeře například (kdom těch šmouhatých rantlů) vidím pozadí žluté.
Pro body proto přidej background-color: white;.
AznoH
Profil
Potrhané pozadí spravíš tak, že z CSS vyházíš veškerý background:transparent (bez náhrady).
Po odstranění všech "transparent" to funguje jak má... (ja je tam sypal kvůli domnělé validitě css, myslel jsem, že validator by křičel, když mám definovanou jen color... A koukám, že i tak je to bez problému)

Juu... Mnohokrát díky! :-)
Miloš
Profil
To nemá s validitou nic společného.
Validátor by ti maximálně mohl připomenout, že nastavíš-li barvu jenom textu (anebo jenom pozadí), spoléháš se na obecně zažité výchozí hodnoty (černá/bílá), ale pokud je má někdo (z jakéhokoli důvodu) ve svém prohlížeči přenastavené, tak tvůj stylopis předefinuje jenom barvu textu, ale barvu pozadí, kterou nedefinuješ, použije prohlížeč podle přání uživatele (protože ji nedefinuješ). Výsledek by pak mohl být černý text na černém pozadí a podobně.
Bylo by to hloupé, nepřístupné, ale přesto validní.

Jestliže ale pro body určíš background-color:white;, můžeš se spolehnout na dědičnost a barvu pozadí u ostatních elementů nemusíš nastavovat.
AznoH
Profil
Pozadí u body tam mám dynamické (mění se s barvou pisma na noc;-) ), ale jak jsem se v tom teď vrtal, tak jsem to dal pryč... Vrátím to tam:-)

Ještě jednou díky za pomoc, hezký zbytek večera:-)
Miloš
Profil
Rádo se stalo.
Bubák
Profil
Jestliže ale pro body určíš background-color:white;, můžeš se spolehnout na dědičnost a barvu pozadí u ostatních elementů nemusíš nastavovat.
Pozadí se nedědí. Ale protože téměř všecny elementy jsou průhledné, zdánlivě to vypadá, jako by se pozadí dědilo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0