Autor Zpráva
PH
Profil *
Dobrý den,
mám problém. Mé stránky http://demo.petr-hlavacek.com/udelejtojinakfinal/ se zobrazují správně v IE 7, Firefox, Chrome. Ale ani za boha nemůžu přijít na to, proč mi element h2 odskakuje v IE6. Mohl by někdo poradit?
Díky
Trejpa
Profil
PH
Docela obdivuji zotavovací mechanizmy uvedených prohlížečů. Vezmi si kalkulačku a spočítej si rozměry. Proč je vlastně tolikrát nastavuješ? Stačí nastavit šířku vnějšího elementu a vnitřní blokové se přizpůsobí. Tomu poslednímu se nastaví padding a border a musí to fungovat ve všech prohlížečích.

<div id="levacast">
 <div id="menu">
  <ul>
   <li id="menu-01">
    <a href="index.php"

#levacast { width: 190px; padding: 0 10px 0 20px; } /* uvnitř zbývá 160 px */
#menu {	width: 260px; padding-left: 5px; } /* uvnitř zbývá 255 px - nevleze se do 160 px a přeteče */
#menu ul { margin: 0px 5px; } /* uvnitř zbývá 245 px */
#menu a { width: 150px; padding: 10px 10px 5px 10px; }
PH
Profil *
Omlouvám se,
byl to můj první počin ohledně css a html, jsem v tomhle začátečník, nicméně ******* chyba. Každopádně díky za rady a pro příště se poučím.
PH
Profil *
Omlouvám se, že opět obtěžuji, ale nemám jak zjistit, zda to v IE6 stále odskakuje. Mám IE7 a Visty. Můžete mi říct, jestli je už vše v pořádku? Tzn., že sekce O nás je hned vedle menu a menu nepřetéká?
Díky mnohokrát.
odkaz: http://demo.petr-hlavacek.com/udelejtojinak
Anonymní
Profil *
PH
Já bych raději investoval do prevence než řešil následky:

Prevence= učit lidi používat webové prohlížeče
Řešit následky=Trávit nesmyslně hodiny, dny, týdny, měsíce berličkováním pro IE6, který používají .... Dejte si pozor na jednu věc, pokud to uberličkujete tak, že se stránka bude správně zobrazovat v IE6, může to mít pro uživatele neblahé zdravotní následky. Uživatelé IE6 neví jak vypadá korektně se zobrazující stránka a tak to pro ně může být šok... dejte si na to pozor :-)
PH
Profil *
Dobrý den,
díky za radu, jenže paní, která "investovala desítky tisíc před třemi lety do svého PC předpokládá, že tam vše funguje bezvadně a že ten prohlížeč, který používá ona je ten, který používají všichni ostatní." Jde jí o to, aby to vypadalo dobře.

Bohužel nemám IE6 (a mám Visty), takže nevím, jestli je to už v pořádku. Nicméně pořád mi píše, že jí to uskakuje. Mohl by mi někdo podrobně prosím napsat řešení tohoto problému? Už si fakt nevím rady:(

Díky mnohokrát.
Plaváček
Profil
PH

Za tvůj problém může pravděpodobně tohle:

http://ie-brouci.dero.name/box-model.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: