Autor Zpráva
Nox
Profil
Zdravím,
dost jsem hledal, ale nenalezl řešení.

Mám input - block s background-color: transparent a background-imagem

Chrome je označí při načtení za pole k doplnění a celé je přebarví na žluto (background-color žlutá, background-image none), když do inputu kliknu,
tak se css vrátí na mnou definované a dokud stránku nerefreshnu, tak to tak zůstane

input:-webkit-autofill { background-color: transparent !important; background-image: url('pcs/input-text.png') !important; }

Nepomáhá - Chrome to rozpozná, ale přepíše to svým nastavením i přes ty importanty

Autocomplete vypínat nechci, sám ho hodně využívám, tak to nechci rušit jiným

Jak by se to dalo vyřešit?
Díky moc
joe
Profil
Jo, tak s tím se asi nic dělat nedá.

Z větší části by to mohl řešit JavaScript, který to znovu přebarví na původní barvy po načtení stránky.
Nox
Profil
Aspoň to, díky za nápad
Dero
Profil
Nox: Zamysli se, zda se Chrome v konečném důsledku nechová správně. Pokud si uživatel zvykne na určité konzistentní chování prohlížeče, je často hrubým zásahem do použitelnosti mu tento návyk silou nabourat. Příkladem budiž přebarvování scrollbarů nebo podbarvení vybraného textu (selection).
joe
Profil
Dero
To je sice pěkné, ale ne každý web je laděn do světlých barev. Kdyby to jen tak neškodně orámovalo input, neměl bych nic proti. Ale když to přebarví na jednu barvu... Není to od nich moc šťastné řešení.
Nox
Profil
Dero
Nemůžu říct že nesouhlasím...jen si nejsem jistý, zda je dobrá volba tuto konzistentnost mít až takto vynucenou (ignorování !important)
Zvláštní je, že si hlídá, aby nebyla změněna barva takového pole, ale přitom umožňuje úplně vypnout toto doplňování,
to mi přijde jako mnohem větší zásah do použitelnosti (samozřejmě to může být použito i opodstatněně, ale to asi platí o všem)
Strašně rád bych s tebou nesouhlasil:), ale nějak mi to nejde...a už sem tu napsal celý odstavce a zase smazal :)...takže to už radši pošlu, nebo tu strávím zbytek dne

V mém případě myslím, že o nějaké narušení nepůjde, vizuálně je to tak, že činnost autofillu bude velmi zřejmá (ty 2 inputy jsou snad nejvýraznějším prvkem na stránce)
a jeho použití docela ničilo vzhled stránky...jakože v podstatě s tebou obecně souhlasím...ale...v tomhle případě myslím, že to zvládnu tak, aby uživatel neutrpěl
em...
Ludivitto
Profil
Ahoj,

můžeš poslat odkaz na nějakou ukázku? Díky
esonyx
Profil *
Ahoj, omlouvám se že vytahuji tohle staré téma, ale právě řeším tento problém. Neví někdo jak se zbavit toho žlutého pozadí v inputu? Zkoušel jsem to javascriptem ale bez úspěchu... funkce volaná v <Body> onLoad:

        function transparentInputChromeAutocomplete(objekt) {            
            document.getElementById(objekt).style.background = 'transparent';
        } 

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0