Autor Zpráva
DethLev
Profil
Ahoj. Asi se už zblázním. Nemůžu přijít na to, jak odstranit chybu v IE7. Jde o to, že když mám odkazy pod sebou (display: block) tak ten poslední odkaz se mi částečně zdvojuje. Ukázka je třeba zde:

ukázka chyby JEN V IE7, jinak je to ok.

Nevíte někdo proč?
Miloš
Profil
Nevím, ale problém zmizí, jakmile změníš quirk za standard:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">


Jiná věc je, že v IE 6 (16 % návštěvníků) je to rozházené nezávisle na vykreslovacím režimu, což znamená:
— úplně překopat CSS
— nebo odladit IE 6 v podmíněném komentáři
— anebo IE 6 odstřihnout od CSS podmíněným komentářem:
<!--[if gte IE 7]><!-->
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" href="styl_pro_vsechny_vyjma_IE6_a_starsi.css"> 
<!--<![endif]-->

a pak případně šestce naservírovat nějaký jednodušší styl:
<!--[if lt IE 7]> <link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" href="styl_pro_IE_6_a_starsi.css"> <![endif]-->
Chamurappi
Profil
Reaguji na DethLeva:
Zlobí tě box model. Zkus zmenšit šířku položek v menu, problém v Exploreru by měl zmizet (a v Mozille by se měl objevit jiný).
Také všemu, co floatuješ, nastav „display: inline“.


Reaguji na Miloše:
Šestku má pětina normálních návštěvníků a odstřihávat je od vzhledu je špatný nápad. Oprava by měla být jednoduchá, pokud zůstanou šestka i sedmička v quirku.
DethLev
Profil
Miloši díky. porblém jsem takhle vyřešil.

Chamurappi, Miloši
(pokud sem ještě zavítáte)

Optimalizuju pro Firefox a Operu. Pro optimalizaci v IE7 používám "podtržítkové hacky". IE6 má samozřejmě podmínečný externí css soubor. Google Chrome se mi zatím zdá ve vykreslování podobný Firefoxu.
DethLev
Profil
Ale s tím standardním modem se mi v IE7 zobrazily nesmyslně posuvníky i při owerf. hidden. Skusím na to přijít.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0