Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím všechny. Měl jsem IE6 a přeinstaloval jsem na IE7. Rozhodl jsem se tedy, že standalone bude IE6. Zkusil jsem to předtím obráceně - podle tohohle návodu - ale začaly problémy, tak jsem to všechno důkladně pročistil a zvolil druhou možnost. Šlape to v podstatě OK, ale mám jeden problém: když chci v IE6 standalone zobrazit "Náhled tisku", tak se sice otevře příslušné okno, ale je úplně prázdné. Mám ještě pro ladění standalone verzi IE 5.5, tam to dělá to samý, tedy náhled je prázdný. Nevíte někdo, jestli se s tím dá něco udělat ? Možnost kontroly tiskového CSS je právě jedním z důvodů, proč jsem potřeboval mít přímo u sebe nainstalováno více verzí IE. Jinak bych si zatím ještě vystačil s nějakými webovými službami typu browsershots.org
Miloš
Profil
Mi to dělá taky (teď jsem to kontroloval), používám Multiple IE. Vyzkoušel jsem ještě MSIE Developer Pack, ale tam totéž.

Jediné řešení, které mě napadá – pracovní přelinkování, neboli odpojit media screen a naopak styly, které připojuješ jako media print, připojit
jako media screen. Jednoduché, účinné a 100% funkční.
Mufna
Profil
Miloš

Ta jednoúčelová změna média, to bude asi dobrý nápad, to mě nenapadlo, no částečně i proto, že jsem narazil i na jednu v podstatě neřešitelnou (a nebo alespoň já to nevyřešil) CSS konstrukci (týkalo se to seznamu ul,li). Pro media=screen jsem to vyřešil celkem bez problémů (každý IE má to CSS malinko jinak), ale u tisku jsem ten problém prostě nevyřešil ani žádným odlišným CSS. Týkalo se to konkrétně atributu "list-style-type" (pokud nebyl none, ale třeba disc, square atd.). Abych nakonec dosáhl shodného tisku v obou IE, vyřešil jsem to paradoxně právě tím, že jsem v tiskovém výstupu dal oběma "list-style:none".

No vyzkouším tvůj postup, popravdě sám jsem dost zvědav, co z toho nakonec vyleze. Ty tiskový výstupy jsou dle mých zkušeností dost nevyzpytatelný, a netýká se to pouze IE.
Plaváček
Profil
Mufna

Ty tiskový výstupy jsou dle mých zkušeností dost nevyzpytatelný

Řešením je pro tiskový výstup definovat co nejméně pravidel a většinu ponechat na výchozích hodnotách prohlížeče. Osvědčit se může také tento jednoduchý CSS Print Framework: http://code.google.com/p/hartija/ . Třeba.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0