Autor Zpráva
srigi
Profil
Aaaaarrrrgh,
som strasne ale strasne "nahnevany". Mam stranku s dvojstlpcovym layoutom, nakodenym podla wellstyled (bocny panel je floatovany a umiestneny v "margine" hlavneho obsahu).

Okrem toho som hlavny obsah obalil dodatocnym blokom,, ktory som tiez "zafloatoval". Je to kvoli tomu, aby sa "clearovane" prvky v hlavnom obsahu neukladali pod koniec bocneho panelu. Toto riesenie tu raz postol tusim Plovacek alebo niekto podobne znamy. V jeho rieseni sa DIV volal "floatbug", v mojej instancii to je "text-area".

Po nasadeni tohto floatbug obalu sa mi ale v IE6 aj 7 prestane opakovat pozadie (div#main), ktore vytvara dojem rovnakych stlpcov. Nepomaha ani clearovanie, ani na viacerych moznych miestach. Zistil som, ze chyba sa opravi, ak inkriminovanemu elementu nastavim border. Toto riesenie je vsak neakceptovatelne.

Nepoznate niekto ako problem vyriesit?

demo page
Bubák
Profil
Problém je jen v IE6, v IE7 se stránka zobrazí korektně.
Plaváček
Profil
Bubák

V IE 7 i IE 8 je to funguje v pohodě. Pro IE 6 si zapni hasLayout, pro DIV text-area nastav třeba zoom:1 (nebo width:100%) a máš po problému.
argo
Profil *
to je uplne hloupa chyba kteou jsem resila nedavno - pridej pevnou mezeru do obklopovaciho tagu tech 2 sloupcu (nejlepe na konec). IE6 totiz jinak vidi tag jako prazdny a ignoruje ho. Mezera neni videt, ale IE ma pocit, ze tam neco je

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0