Autor Zpráva
gardener
Profil
Zdravím
Mám jeden problém, chtěl bych v mobilním prohlížeči rozlišit uživatele z mobilu od "klasických".
Myslel jsem si, že to vyřeším pomocí:
<link rel="stylesheet" href="look.css" type="text/css" media="screen" />
<link rel="stylesheet" href="look_tisk.css" type="text/css" media="print" />
<link rel="stylesheet" href="look_mobil.css" type="text/css" media="handheld" />
Ale to byl omyl, takto předpřipravený CSS look_mobil.css použije pouze Opera Mobile ale například defaultní prohlížeč od Nokie ne.
I když v Adobe device je možnost zapnout i toto chvání.

Chtěl bych se tedy zeptat někoho zkušenějšího jak mobilní browser rozlišit(na to už jsem tedy nějaké články viděl) ale hlavně jak mu tedy podtračit to správné css, pokud bych totiž nastavil na media="screen" například CSS styl použitý pro media="handheld" , prohlížeč jej stejně odmítne..

Díky za každou radu.
AM_
Profil
pokud bych totiž nastavil na media="screen" například CSS styl použitý pro media="handheld" , prohlížeč jej stejně odmítne..
tuhle frázi nechápu - říkáš, že když napíšeš link s href="mobil.css" media="screen", mobil to odmítne?
Pokud to myslíš nějak takhle, může to řešit media="all" (možná by fungovala i logická spojka media="handheld|screen") popř. vynecháním parametru media (default by měl být "all").
gardener
Profil
Mas pravdu, mel jsem použít all, ale stejně by mě zajímalo, jak ten CSS styl vnutit pouze mob prohlížečům a to i jiným, než Opera Mobile?
panther
Profil
AM_
možná by fungovala i logická spojka media="handheld|screen"
pokud chceš zapsat více hodnot parametru „media“, oddělují se čárkou.

EDIT: takto to také možná jde, ale zatím jsem se s tím nesetkal a nezkoušel..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0