Autor Zpráva
daf647
Profil *
Zdravím, tento web (http://ask.tym.cz/janspix/travel) funguje přesně podle mých představ ve všech známých prohlížečích kromě IE. Problémem je, že v IE při horizontálním rolování (prohlížení fotografií) nezůstává menu na levé straně, ale odscrolluje se mimo obrazovku. Další problém s IE je ten, že IE znemožní klikání na jednotlivé odkazy v menu, ale to pouze na stránkách s fotografiemi (např.: http://ask.tym.cz/janspix/travel), na stránkách "contact" (http://ask.tym.cz/janspix/contact) a "about" (http://ask.tym.cz/janspix/about) odkazy normálně funguji. Doufám, že to bylo srozumitelné a že mi to někdo dokáže vysvštlit. Předem děkuji :-)
tomkralik
Profil
Zdravím,
mám podobný problém s IE
mám menu v css v FireFoxu se vše zobrazuje tak jak potřebuji
ale v IE se menu a celé pozadí, které je tvořené tabulkou a buňkami, rozhodí

bohužel vůbec nevím co s tím

prosím o radu

mooc díky
Davex
Profil
daf647
Problém je s IE ve staré verzi 6, která nepodporuje CSS vlastnost position: fixed, a proto přestanou fungovat dvě věci - menu nezůstává na místě a je překryto absolutně pozicovaným blokem pro obsah vpravo (v ostatních prohlížečích se menu přesune nad obsah, takže to tam funguje).
tomkralik
Profil
Davex:

v kódu svých stránek toto nemám řešit?
nebo bych měl provést nějaké úpravy, lze to vůbec nějakým způsobem obejít?
je potřeba tedy IE verze 7?

mooc díky
daf647
Profil *
No me to puvodne neslo ani v novym IE, ale uz jsem to vyresil. Tak dlouho jsem to zkousel, az to nakonec funguje. (Je mozny ze uz si koukal na opravenou verzi)
Ted mam ale jiny problem. V horní části na kazdé stránce jsem vytvoril jeste fixni pruh (respektive tabulku s par bunkama a obrazkama), kterej taky nechci, aby se scrolloval horizontalne, ale vertikalne ano. Nyní kdyz nekdo v malem rolizeni roluje vertikalne, tak pruh prekryva fotografie, protoze je fixni fotografie. Bohuzel me nenapada nic jak by se to dalo vyresit. (Jestli to nebylo srozumitelne, tak si to otevrte v treba v rozliseni 1024x768 a zascrollujte dolu a sami uvidite v cem je problem.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0