Autor Zpráva
SAlamandra
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, proč mi nefunguje v odkazech

onclick="return !window.open(this.href)"

v IE8 se otvírá do nového i stávajícího okna, ve všech ostatních prohlížečích jen do nového.

Nějaké jiné řešení? Oprava?

Díky

SA
Chamurappi
Reaguji na SAlamandru:
Na otevírání nového okna se používá atribut target="_blank".
Explorer nepodporuje XHTML.
Nevím o tom, že by se u metody window.open v osmé verzi Exploreru něco změnilo.
Ukázku problematické HTML stránky nemáš?
SAlamandra
target blank nepoužívám, protože chci mít xhtml validní (a v IE s ním problémy nemám a nechci to měnit)

ano ukázku poskytnu, například:

http://www.skolatajemstvi.cz/sponzori

zde po kliknutí na název sponzora se v prohlížečích FF,Opera, IE 6,7 otevře do nového okna... jenom v IE8 do nového i stávajícího
Chamurappi
Reaguji na SAlamandru:
target blank nepoužívám, protože chci mít xhtml validní
Nemáš.
Atribut target v XHTML 1 je, stejně jako v HTML 4. Stačí zvolit vhodnou DTD.

v IE s ním problémy nemám a nechci to měnit
Používáš MIME typ „text/html“, takže všechny prohlížeče (nejen Explorer) vnímají tvoji stránku jako HTML a ignorují tvé XML zápisy. Optimalizuješ kód primárně pro W3C Validátor?

jenom v IE8 do nového i stávajícího
V mém Exploreru 8 se závada neprojevuje. Máš klasickou čistou instalaci osmičky?
SAlamandra
ach jo, nechtěla jsem se dostat do nějakých patlanic o tom, co je není xhtml, jak co kdo vnímá, nemám s tím žádné problémy a těhle dohadů (a validator.webylon.info mě ani mé zaměstnavatele fakt nezajímá) a slovíčkaření mám dost na jiných diskusích, které radši jenom pročítám, takže už prosím jenom řešte, na co se ptám a k tomu tedy:

projevuje se to v mé beta verzi, vlastně bych na to ani nepřišla, kdyby mi na to zákazník neposlal na to upozornění, ale jeho přesnou verzi nedám, jen vím, že má ie 8

nic, takže díky, kdybyste na to někdo ještě narazil a věděl, cos tím, nebo lepší otvírání do nového okna při xhtml strict, pošlete mi to třeba na mail s.alamandra@seznam.cz

Všem ostatním hezký den :)

(prosím zamknout)
Chamurappi
Reaguji na SAlamandru:
nemám s tím žádné problémy
Až na otevírání nových oken, které řešíš složitěji, než je nutné, jen kvůli nějaké hloupé hlášce.

už prosím jenom řešte, na co se ptám
Na tvém místě bych si nejprve nainstaloval finální verzi osmičky, popsaná závada mohla být jen nějaká nežádoucí úchylka betaverze.

nebo lepší otvírání do nového okna
<a href="…" onclick="window.open(this.href); return false">
Není ovšem lepší, nepočítá s blokováním vyskakovacích oken.

při xhtml strict
Nemůžeš „upgradovat“ na XHTML 1.0 Transitional, nebo na XHTML 1.1?

(prosím zamknout)
Zamknout si můžeš sama, ale nedoporučuji.
lukfa
Profil *
taky mi to nefunguje, nenaskočí malé nadefinované okno, ale jde to do nové záložky, nenašel jsem co s tím

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: