Autor Zpráva
Radim24
Profil *
Ahoj,
Snažím se vyladit hlavičku na svých stránkách:

http://web-design.rozhled.cz/

a pozicuji tam celkem tři prvky v hlavičce:

obrázek s textem Ichthys, slogan a ikonu toplist.

Jenže v každém prohlížeči to je jinde a já nevím proč.
Slogan má být zarovnaný na úrovni nápisu Ichthys a s okrajem textu na stránce. Top list má být ve světlemodrém čtverci, tj. pátý čtverec zleva - uprostřed.
Radim24
Profil *
za pomoc děkuji
KoLi
Profil
Strašný, nepřehledný kód. Tu stránku by to chtělo celou smazat a začít odznova.

Od oka tipuju dát do page position: relative; .
Radim24
Profil *
Co tam je porad neprehledneho? Jsem to cele předělal a zjednodušil - hlava a pata jako jeden div s obrázkem a jeden DIV na patě zajišťuje roztažení pruhu až ke kraji.

V contentu jsem se nevyhnul použití více DIVů protože jestli jste si toho nevšimli, tak v levém horním divu je grafika se čtverci (.main) a zároveň je tam pruh (.main-strip) který se roztahuje - repeat-y ... a to nejde zajistit jinak než dvěma DIVy.
Radim24
Profil
KoLi

Tvůj tip nefunguje.
panther
Profil
Radim24
Tvůj tip nefunguje.
ani fungovat nemůže, protože ty prvky v hlavičce máš pozicované relativně, nikoliv absolutně.

osobně bych to řešil celé trochu jinak tu hlavičku:
- nápis Ichthys bych společně s logem nechal na jednom obrázku a udělal klikací logo (hledej „image-replacement“)
- počítadlo nikoho nezajímá, navíc v hlavičce. Chceš-li ho tam přesto mít, klidně ho ukotvi vpravo pomocí „position: absolute; right: 0; top: 30px;“
- a slogan? V tomto případě ho také můžeš umístit absolutně, tady to ničemu překážet nebude a asi to pro tebe bude nejjednodušší.

Samozřejmě, pokud se rozhodneš pro absolutní pozicování v hlavičce, „div#head“ musí mít „position: relative;“.
radim24
Profil *
panther
Podívám se na tom. já jsem se chtěl relativnímu pozicování vyhnout, protože mi připadá, že když to pozicuju absolutně nemůže se to správně vodorovně vycentrovat...
radim24
Profil *
Už mi to funguje, díky za tip. Mám ale ještě problém v IE, nezobrazují se tam pozicované obrázky.
Radim24
Profil
Jen se připomínám:

vysvětlí mi někdo proč IE nezobrazuje obrázky v hlavičce?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radima24:
Protože všechno zbytečně pozicuješ. Zkus to udělat nějak normálně.
Radim24
Profil
Dotaz k pozicování IE
To znamená, že IE to dělá vždycky když použiju pozicování? Nebo jak mám chápat toto chování IE? Potřeboval bych to vědět, ať vím jestli se tomu mám příště vyhnout.

Ještě jeden dotaz k pozicování:
Chtěl bych tam umístit ještě obrazovou klikací mapu s třema náhledama designů. Ta mapa se nedá udělat relativně? Třeba, aby se posunovala zároveň s textem. Jinak bych ji hodil na začátek pod hlavičku.
panther
Profil
Radim24
by mě celkem zajímalo, co v Ichthys studiu nabízíte, když si ani svojí stránku nedáš dohromady :-)
Radim24
Profil
Neposmívej se, když s ní zrovna teďka pracuji
panther
Profil
Radim24
Neposmívej se
já se neposmívám, jen se ptám.

když s ní zrovna teďka pracuji
..společně s celou diskusí. Se budeš ptát na všechno u každého webu, který budete tvořit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radima24:
To znamená, že IE to dělá vždycky když použiju pozicování?
Ne. Jen při určité konstrukci.

Nebo jak mám chápat toto chování IE?
Chápej ho jako neočekávané zpestření práce.

Ta mapa se nedá udělat relativně? Třeba, aby se posunovala zároveň s textem.
Všechno se vždy tak nějak normálně posouvá, pokud nepoužiješ absolutní pozicování.

Neposmívej se, když s ní zrovna teďka pracuji
Počítáš ve svém podnikání s tím, že budeš naše služby využívat i u každého webu, za který dostaneš zaplaceno?
Radim24
Profil
Tak pro vysvětlení:

Až doposud jsem se zaměřoval hlavně na tvorbu php, pak na design a css pro mě delší dobu zůstalo dost nezvládnuté. Tyhle stránky byly moje první, kde jsem kompletně připravoval css. Ty dřívější stránky byly fakt strašné pokud jde o xhtml a css. Udělal jsem podstatný pokrok a právě na těchto stránkách jsem se hodně doučil. Věřte tomu, že stále mám co nabídnout, protože na netu je fůra opravdu starých a nemoderních stránek. Nebudu uvádět příklady. Však víte sami. Možná nejsem profík, co si může naúčtovat 12000 za stránky, ale co umím to nabízím. Věřím, že pokud mohu někomu pomoci zmodernizovat web a dostat ho víc dopředu zákazník bude rád a spokojen. Ty věci co my tu řešíme, málo kdo z těch normálních lidí jim rozumí... Ještě jsem chtěl říct, že si připravuju reklamu a spoustu věcí dělám za chodu. Příprava reklamy zabírá nějaký čas, ale než dodělám projekty na kterých teď pracuji, tak to budu mít vše zmáklé. O to se nebojte.

Skoro dva dny jsem nebyl na netu a teď jsem se vrátil abych nakopíroval opravený kód. Jenže jsem to omylem přepsal starým souborem tak jsem to musel ještě poopravit. Asi jste přišli na stránky zrovna ve chvíly kdy mi nejela síť, no tak teď to je opravené a už mi to jede ve třech prohlížečích.

Z toho pozicování jsem se dost naučil a musím říct, že i když to někdy působí šíleně, je to dost zajímavé. Třeba to skrytí prvků v hlavičce bylo způsobeno úplně něčím jiným než pozicováním; zůstal mi tam kus kódu, který měl už dávno být pryč neboť floutování UL je nesmysl ale já si toho nevšiml.

Konec milostných dopisů, myslím, že tuhle diskusi můžeme uzavřít
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radima24:
Nějak ve mně tenhle tvůj milostný dopis nedokázal vzbudit sympatie.

na netu je fůra opravdu starých a nemoderních stránek
Vskutku. Nedávno jsem dokonce viděl stránky, které používají zbytečně malé písmo, nepočítají se zvětšováním písma (či ho dokonce znemožňují), mají fádní modrou grafiku ve stylu devadesátých let, odrazují čtenáře od čtení dlouhými jednolitými texty…

Možná nejsem profík, co si může naúčtovat 12000 za stránky, ale co umím to nabízím.
Nabízíš ovšem i to, co zjevně neumíš.

Ty věci co my tu řešíme, málo kdo z těch normálních lidí jim rozumí...
To, že stránce chybí hlavička nebo ujíždí pravý sloupec pod levý, pozná i zcela normální smrtelník, kodérským řemeslem nepostižený.
Znáš základy HTML/CSS, které většině lidí nic neříkají, ale dle mého názoru nemáš před tou většinou dostatečný náskok, aby sis mohl dovolit inkasovat za své služby peníze.

Třeba to skrytí prvků v hlavičce bylo způsobeno úplně něčím jiným než pozicováním
Bylo způsobeno souhrou několika faktorů, jedním z nich bylo pozicování, které v tomto případě není vhodné používat.
Radim24
Profil
Chamurappi

No jak myslíš, tak ti odpovím. S tím malým písmem si mě docela rozesmál. Já vidím docela blbě a to písmo vidím dobře. Asi by sis měl změnit rozlišení.

To, že stránce chybí hlavička nebo ujíždí pravý sloupec pod levý, pozná i zcela normální smrtelník, kodérským řemeslem nepostižený.

Jenže ty stránky ještě nejsou hotové tak za co mě peskuješ? Zmiňuješ tady ujíždění sloupce - to se týkalo úplně jiných stránek, které byly CVIČNÉ A TESTOVACÍ!!! A vůbec nešlo o hotové stránky tak proč mě tady shazuješ? Jo, já vím, co řekneš, že se shazuju sám.

Pokud jde o peníze, tak jsou lidi, kteří jsou ochotni dát mnohem větší peníze lidem, kteří dělají mnohem horší věci než já. Barva mých stránek se ti nemusí líbit, ale to už je tvůj problém ne můj, protože každý máme jiný vkus.

EDIT: (Shrnutí)

Shrnu to slovy: Jednoznačně tu ukazuješ svou zaujatost a snažíš se mě tu shodit. Máš sice v určitých věcech pravdu, ale minimálně polovina tvých argumentů je neoprávněných. Protože jsem tu již psal:

1) na té stránce stále dělám.
2) včera jsem to vyladil a dnes jsem o to omylem přišel a musel jsem to dělat znovu. A ty chyby co tam dnes byly tam byly jenom kvůli tomu, že jsem to zrovna ladil.
3) mám na některé věci jiný názor než ty a nebudu s tebou v jistých věcech souhlasit. Si možná zkušenější, to mi ale nebrání mít na něco jiný názor než ty.
4) vadí ti, že za práci chci brát peníze jakobych měl někoho podvádět, přitom jsem ještě ani jednu stránku nedokončil, ale jen si připravuju spolehlivou reklamu

Takže asi se moc dobře bavíš shazováním a očerňováním druhých lidí, ale přesto ti děkuji za tvou pomoc, protože si ji vážím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radima24:
Já vidím docela blbě a to písmo vidím dobře.
Vidím dobře, ale nerad čtu blechy. Viz třeba Proč je větší písmo na webu lepší. (V letech 2004 až 2007 vyšlo podobných článků mnoho.)

Jenže ty stránky ještě nejsou hotové tak za co mě peskuješ?
Za to, že je nejsi schopen dokončit bez bezplatné pomoci lidí, kteří umějí to, co za peníze nabízíš svým potenciálním zákazníkům (nebo teprve budeš nabízet, to je fuk).

jsou lidi, kteří jsou ochotni dát mnohem větší peníze lidem, kteří dělají mnohem horší věci než já
Jsou lidi, kteří nejsou ochotni si vzít peníze, přestože dělají lepší věci než ty.

tak proč mě tady shazuješ?
Rozhodně ti nechci nijak škodit. Ale už ti ani nechci s ničím pomáhat.

Edit k editu:
Bez komentáře :-)
Radim24
Profil
Chamurappi
Jsou lidi, kteří nejsou ochotni si vzít peníze, přestože dělají lepší věci než ty.

No, když jsou dobří tak mají peněz jak želez. Jen hledám zdroj obživy a na tom snad není nic špatného. Nečím se živit musím jinak bych skončil na ulici. Někteří lidé tady razí politiku, že by člověk měl začít brát peníze až když bude na profesionální úrovni, ale to je blbost. Nikdo nic dens nedělá zadarmo, až na vzácné vyjímky, a nemysli si, že jsem nikdy nic zadarmo nedělal, jenže dnes už nemohu...
panther
Profil
Radim24
Jen hledám zdroj obživy a na tom snad není nic špatného.
Špatného na tom není nic, ale měl by ses v tvém vlastním zájmu živit něčím, v čem se vyznáš. Já se taky neživím jako automechanik, když to neumím. Když bys udělal např. špatně brzdy a někoho zabil, taky bys říkal: „Pardon, ale nějak se živit musím.“?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radima24:
Nečím se živit musím jinak bych skončil na ulici.
Živ se něčím, v čem jsi dobrý. Chceš-li se živit tvorbou webů, dostaň se nejprve na nějakou slušnou úroveň. Neříkám, že musíš být přímo ostřílený profesionál, zatím však zjevně budíš u lidí z branže spíš pohoršení. Můžeš si to samozřejmě vysvětlovat tak, že jsme všichni nepřející arogantní prevíti a že máme strach z konkurence, ale důkazy podporující tuto deziluzi zde žádné nevidíš, že?

Nikdo nic dnes nedělá zadarmo, až na vzácné vyjímky
Lidi ti tu zadarmo radí.
Radim24
Profil
Chamurappi
To beru ale to není jako makat pro někoho zadarmo třeba měsíc. Samozřejmě, že se snažím dohnat nedostatky, které jsem objevil a s těmito nedostatky bych hotovou zakázku neodevzdal.

EDIT:
Ke článku. Je fakt, že v poslední době se mi to písmo Arial přestalo líbit, takže tam dám Verdanu a tím se to i zvětší. Ke kontrastu - zjistil jsem, že jsem udělal chybu (natáhl jsem nesprávný obrázek na pozadí), opravím to, takže to bude lépe čítelné.

Ještě jeden EDIT:
Já jsem původně nechtěl tak brzo začít vydělávat, ale zjistil jsem, že dělat jenom zadarmo nejde a byl jsem nucen začít hledat zákazníky. Původně jsem chtěl nejdříve dodělat neziskové projekty, ale musel jsem je odložit kvůli penězům.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0